چهارشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۸۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار :

با کار دولتی و دستورالعملی نمی‌شود در حوزه مواد مخدر اصلاح ایجاد کرد

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در دیدار با مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: با توجه به اینکه کشور ایران جزو کشورهای پیشرو در حوزه مواد مخدر است اما نتیجه آن ملموس نیست و آسیب های اجتماعی ناشی از موادمخدر افزایش پیدا کرده است.

(چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰
 به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علی زینی وند با بیان اینکه با کار دولتی و دستورالعملی نمی‌شود در حوزه مبارزه با مواد مخدر اصلاح ایجاد کرد؛ افزود: ضرورت دارد مشارکت مردمی تقویت شود و از طریق سازمانهای مردم نهاد به این هدف جامعه عمل بپوشانیم .
 
معاون استاندار گفت: سمن ها در استان چند وجهی فعالیت می کنند که با توجه به پیچیدگی ها و وضعیت فرهنگی و اجتماعی استان باید فعالیت آنها منسجم شوند.
 
 زینی وند تاکید کرد: اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر نباید به تنهایی از سوی دولت انجام شود. 
 
همچنین در این دیدار محمد هادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استاندار موثرترین راه در پیشگیری از اعتیاد را استفاده از ظرفیت علما و ائمه جمعه عنوان کرد.
 
مرعشی گفت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در پایبندی به ارزش‌های دینی است.
 
 وی افزود: بزرگان و ریش سفیدان در هر جامعه ای صاحب نفوذند و تمامی مردم از بزرگان و ریش سفیدان طوایف تبعیت می کنند.
 
 معاون استاندار گفت: افزایش آگاهی و اطلاعات بزرگان و ریش سفیدان می تواند تاثیر بسزایی در راستای چگونگی پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه داشته باشد و اطلاعات از این طریق به مردم انتقال پیدا کند.
 
محمد بیرجندی مدیرکل توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این جلسه اظهار داشت: اولویت اول حوزه مشارکت‌های مردمی در امر مبارزه با مواد مخدر ظرفیت افزایی است و لازم است همه دستگاه‌های دولتی و سازمان‌های مردم نهاد با جدیت از همه ظرفیت ها استفاده کنند چرا که جزیره‌ای عمل کردن باعث ائتلاف منابع است.
 
 وی تصریح کرد : راهبرد اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر است که با توجه به وضعیت کنونی جامعه و بی تفاوتی نسبت به حوزه مواد مخدر، دولت به تنهایی نمی تواند در حوزه مبارزه موفق باشد وبر همین اساس باید فعالیت ها و برنامه ها به گونه ای باشد که بتواند مشارکت اجتماعی را ارتقا دهد و توان و ظرفیت مردم در این راستا استفاده شود.
 
 
تعداد بازدید : ۲۴۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید