چهارشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۸۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

نشست استاندار سیستان و بلوچستان با اعضای هیئت خیرین مدرسه ساز کشور

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در جمع هیئت خیرین مدرسه ساز کشور حضور یافت.

(چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۵۲
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ استاندار سیستان و بلوچستان در این نشست ضمن قدردانی از خدمات خیرین مدرسه ساز در استان، گفت: سرانه فضای آموزشی استان نسبت به میانگین کشور بسیار پایین است ولی با همت شما خیرین و مشارکت جمعی، شاهد تحولات خوبی در این حوزه هستیم.
 
موهبتی گفت: خدمات آموزشی و ساخت مدرسه برای توسعه استان اقدام بسیار مهم و ارزشمندی است اما مشارکت خیرین تاثیر مهمتری دارد و آن فرهنگ سازی است.
 
استاندار گفت: فراهم کردن زیربناها خیلی مهم است و پروژه های بزرگی در بحث راه ،حمل و نقل ، گاز و ساماندهی حاشیه نشینی و مدرسه سازی داریم اما توسعه زمانی حاصل می شود که انسان توسعه یافته داشته باشیم و انسان توسعه یافته با آموزش حاصل می شود.
 
 استاندار جلب اعتماد خیرین راجزو مهمترین وظایف متولیان و مسوولان دولتی دانست و گفت: بی اعتمادی خیرین به سیستم دولتی، آسیب بزرگی در جهت تامین خدمات مورد نیاز مردم است.
 
 موهبتی در بحث مشارکت دولت با خیرین در ساخت فضای آموزشی مورد نیاز استان گفت: در هر مدرسه ای که خیرین بسازند دولت  در تامین هزینه ها به میزان 30 درصد شامل خدمات زیربنایی اعم از آب و برق و ارتباطات و... مشارکت خواهد کرد.
 
وی با اشاره به اهتمام دولت در رساندن استان به میانگین شاخص های کشوری گفت:  در پایان سال گذشته، مبلغ 100 میلیارد تومان اعتبارات توسعه و نوسازی و تجهیز مدارس استان را علی رغم زمان اندک و محدودیت های اداری جذب کردیم.
 
گفتنی است در این نشست، کاظم قلم چی رییس بنیاد قلم چی و عضو هیات مدیره جامعه خیرین مدرسه ساز کشور خطاب به استاندار سیستان و بلوچستان گفت :  حضور جنابعالی در این نشست مبین اهمیت و اولویت موضوع مدرسه سازی و آموزش از نظر شماست.
 
وی افزود: باور شما به انسان توسعه یافته نوید خوبی در پیشبرد کارها و اهداف این جامعه و مسئله آموزش در منطقه و کشور است.
 
https://t.me/ostansb/5690
تعداد بازدید : ۲۳۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید