دوشنبه / ۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۴۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

در سومین روز از هفته دولت و همزمان با سراسر کشور ۳۴۳ طرح زیربنایی روستایی در استان سیستان و بلوچستان توسط رئیس جمهور از طریق ویدیوکنفرانس به بهره برداری رسید.

(دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۶:۰۶
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی استاندار در مراسم افتتاح این پروژه ها ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند، اظهار داشت: در ایام هفته دولت ۸۲۳ پروژه در استان با اعتبار ۴۳۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۳۴۳ پروژه زیربنایی روستایی باعتبار ۱۶۲ میلیارد تومان به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

 احمدعلی موهبتی ادامه داد: از بین طرح های زیربنایی روستایی؛ ٣٥ طرح مربوط به آبرسانی به روستاها با اعتبار ۱۹۲ میلیارد تومان و بهره مندی دو هزار و ۴۰۰ خانوار از آب شرب بهداشتی است.

 استاندار خاطرنشان کرد: در حوزه آبرسانی در ابتدای دولت یازدهم میزان برخورداری روستاها از آب شرب ۵۹ درصد بوده که در حال حاضر این میزان به ۶۵ درصد رسیده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۰ به ۷۵ درصد خواهد رسید.

 وی افزود : همچنین ۴۶ طرح در حوزه برق رسانی همزمان با سراسر کشور به بهره‌برداری رسید که از این تعداد ۳۲ طرح مربوط به برق رسانی و مابقی در حوزه اصلاح شبکه و رفع افت ولتاژ برق می‌باشد که در مجموع ۷ هزار و ۴۸۲خانوار از این طرح‌ها برخوردار می گردند .

 استاندار ادامه داد: از ابتدای دولت یازدهم به هزار و ۷۰ روستا در سطح استان برق رسانی شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۶۵۰ روستای دیگر تا پایان امسال برق رسانی خواهد شد.

 نماینده عالی دولت در استان افزود: در حوزه راههای روستایی ۱۰۱ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۵۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که از این تعداد ۷۱ کیلومتر مربوط به احداث راه روستایی و ۳۰ کیلومتر مربوط به روکش آسفالت است و مجموعا ۲۵ هزار و ۹۴۰ نفر از این طرحها بهره مند شده اند .

 وی همچنین گفت: همزمان با سراسر کشور در حوزه فناوری اطلاعات، طرح توسعه شبکه ملی و دسترسی ارتباطات ۴۱۹ روستا با اعتبار ۱۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری رسید و ۹۲ هزار خانوار از این طرح ها بهره مند شدند.

 موهبتی افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز ۷ مرکز خدمات بهداشتی درمانی و تسهیلات زایمانی و ۵ مرکز جامع سلامت روستایی با اعتبار ۴۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
تعداد بازدید : ۳۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید