یکشنبه / ۱۳ اَمرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۴۱۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

سیستان و بلوچستان در حوزه صنعت پیشرفت چندانی ندارد

(یکشنبه ۱۳ اَمرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۱۹
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان؛ علیرضا نورا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اظهار داشت : این استان علی رقم شرایط منحصر به فرد و راه های دسترسی به آب های آزاد، در زمینه صنعتی به دلیل نبود فرهنگ در زمینه سرمایه گذاری در بخش صنعت توسعه نیافته، و شاخص های صنعتی ما در مقایسه با کشور بسیار پایین است.

 وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در سال های اخیر بیش از پیش از سوی مسئولین نظام مورد توجه قرار گرفته تصریح کرد: عملیات توسعه زیر ساخت هایی نظیر راه، راه آهن، گاز و ... در حال انجام است که این ها نیز خود به نوعی زیرساخت صنعت است.

 وی وجود معادن غنی در سیستان و بلوچستان را عامل و زمینه ساز توسعه استان دانست و اظهار کرد: خوشبختانه شورای عالی معادن استان به ریاست استاندار فعال شده و کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به جهت رفع مشکلات و موانع پیش روی تولید نیز در حال فعالیت است.

 نورا با بیان اینکه سیستان و بلوچستان را می توان به استانی توسعه یافته تبدیل کرد اذعان داشت: باید از تمام ظرفیت ها به ویژه منطقه آزاد چابهار که در لیست تحریم های ظالمانه قرار نگرفته استفاده شود و با ایجاد منطقه آزاد سیستان که مکمل منطقه آزاد چابهار است استان به توسعه و شکوفایی اقتصادی برسد.

 وی توجه به شهرک ها و نواحی صنعتی و تأمین اعتبارات مورد نیاز آن ها را ضروری دانست و افزود: خوشبختانه با انتقال خطوط گاز به شهرک های صنعتی مشکل سوخت واحدها حل خواهد شود.
تعداد بازدید : ۴۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید