جمعه / ۲۸ تیر ۱۳۹۸ / ۱۸:۴۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۳۹۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

توجه دولت و نظام به سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان در نشست هم اندیشی احزاب، تشکل ها، فعالان سیاسی، دانشگاهی و اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان که با حضور سخنگوی دولت در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: سفرهای مختلف وزرا و مسئولان کشوری به سیستان و بلوچستان از جمله برنامه‌های دولت در زمینه پیشرفت این استان است.

(جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸) ۱۸:۴۵

به گزارش روابط عمومی ساتانداری؛ احمدعلی موهبتی افزود: این سفرها دارای مصوبات بسیار خوب و مفیدی برای سیستان و بلوچستان بوده که در آینده نزدیک شاهد تحولات و اتفاق‌های خوبی در این استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه امسال شاهد اقدامات خوبی در سیستان و بلوچستان هستیم افزود: در حوزه صنعت، معدن و تجارت نشست‌های متعددی در تهران و مرکز استان برگزار شده که امسال شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: واردات دام و فعال کردن کشتارگاه‌های نیمه فعال و تعطیل که موجب اشتغال ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر خواهد شد، از جمله اقدامات و برنامه‌های دولت در این استان است.

رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان اظهار داشت: راه اندازی طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به اراضی کشاورزی دشت سیستان که سبب ایجاد اشتغال فروانی خواهد شد از دیگر اقدامات و برنامه های دولت است.

وی یادآور شد: بارندگی‌های اواخر پارسال و امسال موجب ذخیره سازی آب شده که استفاده از آن اشتغال فراوانی را ایجاد خواهد کرد.

موهبتی بیان کرد: سفر وزیر کشور به سیستان با ۱۰۱ مصوبه و سفر معاون وزیر کشور و هیات کارشناسی به منطقه بلوچستان با ۴۸۶ مصوبه موجب شتاب کارهای عقب مانده بسیاری خواهد شد.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان از نظر رشد بودجه رتبه اول و از نظر اختصاص بودجه رتبه دوم کشور را دارد که امیدواریم با توجه به محرومیت این استان تخصیص اعتبارات به صورت ۱۰۰ درصد محقق شود.

استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پیشنهاد شده تا یک میلیارد دلار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به سیستان و بلوچستان برای سه طرح بزرگ راه آهن، بزرگراه و آب آشامیدنی اختصاص یابد که در صورت تحقق آن پیشرفت‌های بسیار خوبی عاید این استان خواهد شد.

موهبتی به انتصاب جوانان در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: این استان جوانترین فرمانداران کشور را دارد.

وی ادامه داد: در زمینه ساماندهی حاشیه شهرهای زاهدان و چابهار کارهای اقتصادی زیادی در دست انجام و خبرهای خوبی در راه است.

رییس شورای اداری سیستان و بلوچستان به افزایش سهمیه اشتغال در این استان اشاره کرد و افزود: در حوزه آموزش و پرورش علاوه بر پنج هزار و ۴۰۰ نفر در نظر گرفته شده برای این استان تعداد ۲ هزار نفر سهمیه اختصاصی دیگر نیز به این منطقه اختصاص یافته است.

تعداد بازدید : ۷۹۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید