یکشنبه / ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۰۷:۲۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۲۹۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی اجتماعی استاندار:

استان سیستان و بلوچستان مملو از ظرفیت‌های نهفته و غیرفعال است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار گفت: سیستان و بلوچستان مملو از ظرفیت های نهفته و غیر فعال است و چابهار بطور ویژه برای کل کشور یک ظرفیت مهم و خاص به شمار می‌آید.

(یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸) ۰۷:۲۸
 به گزارش روابط عمومی استانداری، علی زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی وضعیت بازارچه مرزی ریمدان در چابهار بیان داشت: طبق مطالعات بعمل آمده تا کنون تنها ۲۰ درصد ظرفیت های چابهار فعال شده است.
 زینی وند گفت: در شرایط کنونی که کشور در مسائل اقتصادی دچار چالش است؛ با فعال شدن این ظرفیت های نهفته از جمله گردشگری در چابهار می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.
 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خاطرنشان کرد: اولین مولفه برای به فعلیت رساندن این قابلیت ها همکاری و تلاش خود مردم محلی در راستای تغییر چهره شناخته شده قبلی و تامین امنیت منطقه است.
وی افزود: رونق توسعه منطقه در حوزه گردشگری وابسته به تامین زیرساخت های مورد نیاز است که در این بخش هم نیازمند سرمایه گذاری و همکاری مردم هستیم.
 این مقام مسئول تصریح کرد: ایجاد هر بازارچه برابر با تحول در توسعه و آینده مردم آن منطقه است و این مشاغل پرخطر و غیر پایدار که شبهه قانون گریزی نیز دارند شایسته و در خور شأن این مردم مرزدار و غیور نمی باشد.
 معاون سیاسی اجتماعی استاندار بیان داشت: با وجود مشکلات اعتباری و بودجه‌ای کشور هم اکنون اعتبارات هزاران میلیارد تومانی در بخشهای مختلف از جمله راه آهن، گاز و طرح های مشارکتی بنیاد برکت به استان تزریق می‌شود که امیدواریم با همکاری خود مردم ، منجر به توسعه استان شود.
 معاون استاندارد در پایان خاطرنشان کرد: با وجود این همه قابلیت در چابهار، به شرط همکاری مردم، ظرفیت هایی از جمله دریای زیبا ، مناطق بکر گردشگری، مزارع و باغات موز و سایر ظرفیت‌های بی‌نظیر، این منطقه را به قلب توسعه کشور تبدیل خواهد کرد.
تعداد بازدید : ۳۷۲
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید