پنج شنبه / ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۲۵۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر نقش آفرینی تشکل های مردم نهاد در حوزه تامین آب

(پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸) ۰۹:۳۳
 
 
 استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با اعضای خانه کشاورز گفت: تغییر رویکرد کارگزاران در ارتباط با اعضای خانه کشاورز، گروه ها و تشکل های مردم نهاد برای نقش آفرینی بیشتر این گروه ها ضروری است.
 به گزارش روابط عمومی استانداری احمدعلی موهبتی استاندار در نشست با اعضای خانه کشاورز اظهار داشت: بنابر مصوبه شورای اداری استان همه تشکل های مردم نهاد متناسب با فعالیت خود در کارگروه‌های مربوطه استانی و شهرستانی باید دعوت شوند که امیدوارم با این حضور شرایط بهتری برای نقش آفرینی این گروه‌ها فراهم شود و این نقش آفرینی را فراتر از گفتمان مشاهده نماییم .
موهبتی در این جلسه در خصوص بحث تامین آب در منطقه سیستان گفت :بحث تامین آب در منطقه سیستان جدی است و جلسات مختلفی با حضور معاون اول رئیس جمهور ، وزیر کشور، وزیر امور خارجه ، وزیر نیرو و وزیر اقتصاد پیرامون این موضوع برگزار شده است .
وی اضافه کرد: پیگیری ۸۲۰ میلیون مترمکعب حق آبه سیستان وظیفه دولت است و باید انجام شود اما این حق آبه به تنهایی نباید نقطه اتکا باشد و در کنار آن طرح های دیگری از جمله آبهای ژرف نیز بایدبا مطالعه دقیق اجرا شود.
 وی تصریح کرد: موضوع استفاده از آبهای ژرف بحث جدی است و باید مطالعه شود و هم اکنون نیز این طرح در حال اجراست ولی در حال حاضر نمی توان اظهار نظر کرد چرا که ممکن است استفاده های ابزاری و تبلیغی از این موضوع صورت گیرد .
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سنت و رسم لایروبی توسط مردم منطقه سیستان گفت : این موضوع نباید از میان برداشته شود و همچنان که در گذشته تصاویر و مستندات آن وجود دارد باید ادامه پیدا کند و در کنار این مطلب دولت نیز تامین اعتبار و تامین زیرساخت ها  را برعهده داشته باشد.
 
تعداد بازدید : ۴۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید