پنج شنبه / ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۱۹۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان:

فرمانداران باید ژنرال باشند

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در سمینار فرمانداران این استان که در شهرستان خاش برگزار شد، گفت: استان سیستان و بلوچستان را با فرمانداران و مدیران عادی نمی توان مدیریت کرد، بلکه باید فرمانداران این استان؛ ژنرال علمی، توانمندی، برنامه ای و توسعه ای باشند.

(پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸) ۰۹:۱۴
 
 
 
 به گزارش روابط عمومی استانداری، علی زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان در این سمینار گفت: فرمانداران به عنوان پیشروان توسعه و مدیریت شهرستان های استان بایستی با اشراف کامل اطلاعاتی در همه مسائل آمادگی داشته باشند چرا که مبنای کارشان توسعه همه جانبه شهرستان است و محور این توسعه، فرمانداران هستند.
 وی افزود: باید با تصویرسازی مثبت، استان سیستان و بلوچستان را به همه مناطق کشور معرفی کنیم.
معاون استاندار با این توضیح که تصویرسازی مثبت یعنی عادی سازی یک استان برای زمینه سازی و فراهم کردن روند توسعه آن، ادامه داد: انجام کارهای فرهنگی از جمله انتشاراخبار مثبت نشست های سرمایه گذاری، گردشگری، فرهنگی و روابط اقتصادی و تجاری می تواند در تحقق این امر یاریگر ما باشد.
زینی وند خاطرنشان کرد:  با کمک گفتمان سازی با علما، ائمه جمعه و نخبگان می توانیم تصویرسازی مثبت از استان داشته باشیم.
 معاون سیاسی و اجتماعی استاندار بیان داشت: فرمانداران لوکوموتیوران توسعه شهرستان های استان هستند و  در این نظام اداری بروکراتیک پرمسئله، راه میانبر؛ انتخاب مدیران توانمند، توسعه گرا وخلاق است.
 وی گفت: در بحث سرمایه‌گذاری؛ تصویر سازی بسیار مهم است و باید با تشکیل گفتمان پنجره واحد، دستگاههای اجرایی را ملزم کنیم تا حد امکان اجازه ندهند، سرمایه‌گذاران گرفتار بروکراسی اداری شوند.
زینی وند تصریح کرد: هیچ طرح توسعه‌ای بدون پیوند زدن با اشتغال در این استان جواب نمی دهد، لذا تقویت مشاغل کوچک و خرد یکی از اهداف مهم ما خواهد بود.
وی ادامه داد: ایجاد شغل الزاما در قالب احداث صنایع سنگین و کارخانه نیست، بلکه مهم این است که چرخه تولید رونق داشته باشد و سرمایه گذار با حمایت و برنامه ریزی مسئولان، از آغاز کار تولید تا زمان فروش محصولاتش اطمینان خاطر داشته باشد. 
 معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، خاطرنشان کرد: نباید سیستان و بلوچستان به عنوان شرقی‌ترین و دورافتاده ترین نقطه کشور باشد بلکه بایستی به عنوان اولین نقطه و پیشانی کشور معرفی شود.
 علی زینی وند ابراز امیدواری کرد: از ظرفیت‌های اجتماعی برای حل تعارضات و مسائل سیاسی و اجتماعی بیشتر بهره گیری شود.
 وی با تاکید بر اینکه مشکلات توسعه ای و معضل حاشیه نشینی شهرها؛ دولتی حل نمی شود، گفت: با کار عملیاتی، پیمانکاری، باشگاه داری و NGOداری دولت موافق نیستم بلکه بهترین راه حل برای حل مسائل و به ویژه حاشیه نشینی واگذاری و درگیر کردن خود مردم ، تشکل‌ها و نهادهای تخصصی  با این امور است چرا که اگر مسائل به خود مردم واگذار شود حتما چاره اندیشی مناسب انجام می شود.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در بخش دیگر سخنانش به اهمیت برگزاری انتخابات پرداخت و گفت: فرمانداران باید در بحث تقسیمات کشوری و انتخابات اشراف کامل داشته باشند لذا  فرماندار باید نسبت به قانون انتخابات مسلط باشد.
وی ادامه داد: انتخابات آبروی کشور ماست و باید سالم برگزار شود و با این رویکرد، هیئت اجرایی که از سوی فرماندار انتخاب می شوند باید نماد اعتماد مردم باشند.
زینی وند خطاب به فرمانداران استان تاکید کرد: قانون انتخابات را محکم اجرا کنید و به هیچ عنوان تحت تاثیر جریانات و افراد خاص قرار نگیرید. 
معاون سیاسی اجتماعی استاندار در ابتدای سخنانش ضمن محکوم کردن اقدام نابخردانه آمریکا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه نهادی است که پایگاه مردمی و ریشه‌ای مقاوم و بلند در درون ملت ما دارد و این اقدام دشمنان همبستگی و اتحاد ایرانیان را بیشتر می کند و این نهاد ارزشمندحتما تقویت خواهد شد.
 وی همچنین با تبریک سال جدید و گرامیداشت اعیاد بزرگ ماههای رجب و شعبان از جمله مبعث رسول الله(ص) و اعیاد شعبانیه به ویژه روز پاسدار و جانباز گفت: امیدوارم همانگونه که بهار زیبای امسال با این مناسبتهای خوب آغاز شد، سالی پر خیر و برکت برای کشور ایران و به ویژه استان سیستان و بلوچستان در پیش رو داشته باشیم.
 
تعداد بازدید : ۳۸۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید