دوشنبه / ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۲:۳۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۱۷۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون وزیر کشور در زاهدان:

وزارت کشور با قدرت طرح های توسعه ای استانها را پیگیری می کند/اعلام برنامه ها و اولویت های آتی شورای توسعه و امنیت شرق و غرب کشور

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور اظهارداشت: وزارت کشور با قدرت، برنامه ریزی منسجم و با تعامل و همکاری مثال زدنی دستگاههای اجرایی، طرح های توسعه ای استانها را پیگیری می کند.

(دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷) ۱۲:۳۴
 
 
 
 
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ بابک دین پرست معاون وزیر و دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور در چهارمین جلسه کمیته اطلاعات و عملیات شرق کشور در زاهدان، پس از تبیین اهداف و سیاست های شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، به تشریح مهمترین اقدامات شورا طی یکسال گذشته و اعلام برنامه ها و اولویت های آتی شورا اشاره کرد. 
دین پرست در همین راستا گفت: شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور از ظرفیت بی بدیلی برای توسعه استانهای مشمول برخوردار است.
وی افزود: جلسات کمیته های پنجگانه زیرمجموعه شورای توسعه، بایستی بصورت منظم و هدفمند برگزار شود.
معاون اقتصادی وزیر کشور تاکید کرد: وزارت کشور با قدرت، برنامه ریزی منسجم و با تعامل و همکاری مثال زدنی دستگاههای اجرایی، طرح های توسعه ای استانها را پیگیری می کند.
وی ادامه داد: استانهای عضو شورا بایستی از ظرفیت ویژه تصویب‌نامه هیات وزیران با عنوان " توسعه و تسهیل سرمایه گذاری توسعه ای در مناطق شرق و غرب کشور" ، که در آذر ماه سالجاری اصلاح و دارای مجموعه‌ای از مشوق ها، معافیتها و مزیت های سرمایه گذاری است، نهایت بهره برداری را نمایند.
دین پرست اشاره کرد: موضوع ساماندهی سوخت مرزی و توجه ویژه به معیشت مرزنشینان با دستور ویژه وزیر کشور، در دستور کار پیگیری ها قرار گرفته و طی هفته گذشته تصمیمات مهمی در این خصوص اتخاذ شد که امروز از سوی وزیر ابلاغ و به زودی اجرایی می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور با اشاره به اجرا و تحقق ٤٥ درصد از مصوبات سند توسعه استان کردستان تا آخر آذر ماه، گفت: ٣١ درصد از محورهای مربوط به سند حل مشکلات جزایر استان هرمزگان در طول حدودا یکسال گذشته پیشرفت داشته است.همچنین بیش از ٤٠ درصد از ١٠٥ بند مصوبات مصرح در سند منطقه سیستان در طول ٧ ماه اجرایی شده که گزارش روند اجرای اسناد موصوف با دستورات مجدد رییس جمهوری محترم در دستور کار دستگاههای مرتبط قرارگرفته اند.
دین پرست در پایان بر ضرورت مبارزه جدی با قاچاق کالا و بویژه قاچاق کالای اساسی و دام زنده تاکید کرد.
 
تعداد بازدید : ۳۴۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید