یکشنبه / ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ / ۲۰:۴۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۱۷۱
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

شهرستان دلگان باید از کل سیستان و بلوچستان فقر زدایی کند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت :دلگان نه تنها از شهرستان خود، بلکه از کل استان سیستان و بلوچستان باید فقر زدایی کند.

(یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷) ۲۰:۴۹
 
 
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نشست معتمدین، اعضای شورای شهر، شهردار و فرماندار شهرستان دلگان با استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد.
 استاندار در جمع معتمدان شهرستان دلگان گفت:خروج درآمدها از منطقه دلگان یکی از مشکلات بزرگ است و تا خود مردم دلگان در این منطقه سرمایه‌گذاری نکنند، خروج درآمدها از منطقه همچنان ادامه خواهد داشت. احمدعلی موهبتی یکی دیگر از مشکلات منطقه را عدم وجود فناوری تبدیل و فرآوری محصولات کشاورزی عنوان کرد و افزود:این موضوع باعث می‌شود محصولات کشاورزی با کمترین سود و ارزش افزوده به دست دلالان برسد و ارزش افزوده محصولات  نصیب دیگران شود.
 وی تسهیلات ارزان‌قیمت روستایی را راه حلی برای توسعه در بخش های مختلف اقتصادی، صنایع دستی و گردشگری، کشاورزی، صنعت و فناوری عنوان کرد .
استاندار گفت: کار و تلاش در فرهنگ دینی ما مورد توصیه قرار گرفته و این امر باید الگوی جوانان منطقه قرار گیرد چرا که کشوری که تولید نداشته باشد جایگاهی ندارد و دنیا می‌تواند به این کشور زور بگویند .
 وی افزود: متاسفانه عده ای به دنبال درآمدهای کاذب هستند و با افتادن در دام قاچاق مواد مخدر، قاچاق سوخت راه صد ساله را می‌خواهند یک شبه طی نمایند.
 وی خاطرنشان کرد: حل این معضلات همت سران طوایف و معتمدین را می طلبد که باید این موضوع را مدیریت نمایند.
 استاندار همچنین بر حفظ حرمت و جایگاه سران طوایف تأکید کرد و افزود: باید دست به دست هم بدهیم و من نیز به عنوان استاندار تلاش خواهم کرد که نگاه عدالت محور و توسعه گرا برای همه استان باشد. 
موهبتی اضافه کرد:برای من این استان از شمالی ترین تا جنوبی ترین نقطه فرقی ندارد ولی جاهایی که خوب کار کنند حمایت بهتری خواهد شد و این برای من به عنوان یک اصل است که تشویق باید در جهت پیشرفت باشد و اگر رعایت شود به  توسعه خواهیم رسید.
 
تعداد بازدید : ۳۸۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید