شنبه / ۲۲ دی ۱۳۹۷ / ۱۸:۵۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۰۸۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

دانشگاهها نسبت به مسائل مهم استان احساس مسئولیت کنند

(شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷) ۱۸:۵۲

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه متاسفانه دانشگاهها کمتر وارد مسائل اصلی استان می شوند، اظهار داشت: محصول تحقیقات و آورده های علمی دانشگاهها باید به جامعه تزریق شود و دانشگاهها نسبت به مسائل استان احساس مسئولیت کنند.
به گزارش روابط عمومی استانداری پانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده دانشگاه آزاد اسلامی کشور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان، امام جمعه زابل و سایر اعضا و دانشگاهیان استان ظهر امروز در محل دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان برگزار شد.
احمدعلی موهبتی در این نشست خاطرنشان کرد: دانشگاهی موفق است که  تحقیقات و دستاوردهای علمی خود را به جامعه و دستگاه‌های اجرایی تزریق کند و اگر این اثرگذاری و نقش آفرینی نباشد، خود نوعی آسیب است.
استاندار گفت: با اینکه تاکنون اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون دلار برای طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان هزینه شده اما به دلایلی مردم از اجرای این طرح نارضایتی هایی دارند.
  استاندار ادامه داد: دانشگاه ها نباید دور خود دیوار بکشند بلکه باید با ایجاد پیوند فرهنگی و اجتماعی بر روی مسائل پیش روی جامعه در همه این مسائل تاثیر مثبت داشته باشند.
وی افزود: دانشگاه باید بتواند مسائل و مشکلات استان را حل کند و پیوند کامل  و اثرگذاری در اجتماع داشته باشد. 
 استاندار با اشاره به اینکه مسئله آب از مسائل مهم سیستان و بلوچستان است، گفت: با اینکه مسئله آب که از مهمترین مسائل پیش روی استان است و دانشگاه‌ها و صاحبان علم ما به ویژه دانشگاه هایی که رشته آب دارند روی این مباحث کار نکردند.
 وی تصریح کرد: در حال حاضر در عین بی آبی مقدار ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب از چاه نیمه ها یعنی معادل ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه ملی تبخیر می‌شود و دانشگاه ها راهکاری برای این مسئله مهم ندارند.
 موهبتی در ادامه گفت: مهارت آموزی و کارآفرینی یک خلا جدی در دانشگاههاست لذا انتظار می‌رود دانشگاهها به این سمت پیش بروند.
 وی گفت: دانشگاه آزاد استان ویژگی‌هایی متفاوت با بقیه دانشگاه های آزاد کشور دارد و این دانشگاه می‌تواند دانشجویانی از کشورهای افغانستان و پاکستان پذیرش کند و در حال حاضر این خلاء وجود دارد.

تعداد بازدید : ۲۹۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید