یکشنبه / ۱۶ دی ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۰۷۴
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

تامین سیستم های گرمایشی و مقاوم سازی مدارس با جدیت پیگیری می شود

استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از مدارس زاهدان گفت: موضوع سیستم های گرمایشی و سرمایشی و مقاوم سازی مدارس از جمله کارهای مهم در حوزه آموزش و پرورش است که به جد باید پیگیری شود تا دیگر شاهد بروز چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.

(یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷) ۱۰:۰۴
 
 
 
رئیس شورای آموزش و پرورش استان تاکید کرد: هیئت های بازدید کننده برای بررسی اشکالات موجود در آموزش و پرورش چه در بحث آموزشی و چه سایر نیازها، تجهیزات و به ویژه مقاوم سازی مدارس تعیین شوند.
احمد علی موهبتی نقش مهم آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت در جامعه را بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: هزینه کردن در آموزش و پرورش یک نوع سرمایه گذاری بلند مدت است و باید از تمام ظرفیت ها در این حوزه استفاده کرد.
وی افزود: معمولا در سرمایه گذاری سقفی برای اعتبارات وجود ندارد و با پشتیبانی از این حوزه، آموزش و پرورش باید به جایگاه اصلی و با اهمیت خود برگردد.
وی تصریح کرد: اگر هر ارگانی بتواند متولی و حامی یک مدرسه در سراسر استان سیستان و بلوچستان بشود دیگر مشکلی در زمینه آموزش و پرورش در این استان نخواهیم داشت.
استاندار سیستان و بلوچستان همچنین مهارت آموزی سبک زندگی و فنی و حرفه ای در مدارس و ایجاد فضا برای خود کفایی را از مهمترین راههایی دانست که به پیشرفت نظام آموزشی و تربیت جوانان و اشتغال آنان کمک می کند.
وی گفت: اگر در مدرسه ای این ظرفیت وجود دارد که به تنهایی یا با استفاده از بخش خصوصی به دانش آموزان سایر مدارس، آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای و کاربردی بدهد؛ ما از این طرح استقبال می کنیم مشروط بر اینکه با برنامه ریزی مدون و منطبق بر اهداف عالیه آموزش و پرورش باشد.
استاندار در پایان خاطرنشان کرد: در سال های گذشته اقدامات خوبی توسط دولت و خیرین مدرسه ساز در راستای گسترش و کیفی سازی فضاهای آموزش و پرورش در استان انجام شده است اما هنوز هم با میانگین شاخصهای کشوری فاصله داریم که نیاز به تلاش بیشتری دارد.
 
تعداد بازدید : ۲۷۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید