سه شنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ۲۱:۵۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۰۱۰
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

مهارت آموزی، لازمه ایجاد اشتغال پایدار است

استاندار سیستان و بلوچستان در نشستی که با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد، اظهار داشت: مهارت آموزی لازمه ایجاد اشتغال پایدار به ویژه در عرصه مشاغل خانگی، توانمندسازی نیروهای جوان جویای کار، ایجاد شرایط لازم برای بهبود فضای کسب و کار و شناسایی و پرورش استعدادهای کارآفرین در صنوف مختلف از مهمترین مزیت های آموزش های فنی و حرفه ای است.

(سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷) ۲۱:۵۴
 
 
به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد علی موهبتی در نشست با معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و مدیران استانی گفت: یکی از رویکردها و اهداف مهم ما راه اندازی نهضت مهارت آموزی در استان است و برای تحقق این مهم بسیج همه دستگاه ها ضروری است.
استاندار گفت: برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهره وری نیاز به راه اندازی نهضت مهارت آموزی داریم و در این راستا تمام دستگاه ها باید برای افزایش بهره وری نیروی کار در این نهضت همکاری کنند. 
موهبتی تصریح کرد : شرایط عمومی و فرهنگی جامعه و رواج مدرک گرایی بجای فراگرفتن حرفه های مختلف منجر به ایجاد وضعیت بحرانی کنونی شده است ومعضل بیکاری را در کشور و استان ایجاد کرده است.
وی ضمن تاکید بر لزوم به روز رسانی آموزشهای مهارتی خاطر نشان کرد: آموزشهای مهارتی فنی وحرفه ای باید متناسب با نیازهای بازار کار باشد و آموزش هایی را ارائه کنند که مستقیما منجر به ایجاد شغل و تخصص در افراد شود.
 استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: در هر جامعه ای که از فرصت تربیت نیروی انسانی، بهتر استفاده شود، پیشرفت و توسعه آن جامعه با سرعت بیشتری محقق می شود و از این رولزوم فراگیری آموزش های مهارتی باید در افراد نهادینه شود .
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در این نشست گفت: رویکرد وزیر کار نسبت به آموزش های مهارتی نگاه تحول گرایانه است و تغییر شرایط کنونی و لزوم به روز رسانی آموزشها در راستای فراگیری مهارتها از مهمترین برنامه های شخص وزیر در حوزه فنی و حرفه ای است. 
نادر فخری اظهارداشت: مجلس ودولت نگاه مثبتی نسبت به تاثیرجایگاه مهارت آموزی در اقتصاد خانواده و رونق اشتغال در کشور دارند و افزایش اعتبارات فنی و حرفه ای برای به روزرسانی تجهیزات گویای این نگاه ویژه است . 
وی تصریح کرد: تشکیل شورای مهارت آموزی در استان منجربه هم افزایی بیشتر دستگاه های اجرایی در ارتقاء جایگاه مهارت آموزی خواهد شد و همسو کردن آموزشها و پیشگیری از موازی کاری و اتلاف هزینه را در پی خواهد داشت.
فخری در ادامه گفت: در سال گذشته ۳۸ درصد از مهارت آموختگان فنی و حرفه ای وارد بازار کار شدند و این رقم در سال جاری به ۴۲ درصد ارتقاءیافته است همچنین نرخ برگشت به زندان برای زندانیان مهارت  آموخته  به ۵ تا ۷ درصد کاهش یافته است.
 
تعداد بازدید : ۳۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید