سه شنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ۱۵:۱۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۰۰۹
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
نورا معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار:

هیچگونه افزایشی در زمینه قیمت نان نداشته ایم

به گزارش روابط عمومی استانداری; علیرضا نورا معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در کارگروه گندم, آرد و نان استان که در استانداری تشکیل شد گفت: با توجه به افزایش هزینه ها و دستمزدها و سایر هزینه های جاری خبازیها ، هیچگونه افزایشی در قیمت نان نداشته ایم.

(سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷) ۱۵:۱۲
 
 
 
وی با بیان این مطلب که پیشنهاد افزایش قیمت نان از سوی اتحادیه داده شده که در قالب قانونی در حال بررسی کارشناسی است 
افزود: در حال حاضر هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت نان نداریم و چنانچه افزایشی صورت گیرد آن هم در صورت لزوم و به ناچار, قطعا باید برابر ابلاغیه ریاست محترم جمهوری که حداکثر ۱۰% تعیین شده انجام خواهد گرفت.  
علیرضا نورا افزود: با توجه به افزایش ساعات کار خبازیها و جهت تامین سوخت مورد نیاز و افزایش سوخت مصرفی, شرکت نفت موظف است بر اساس مصوبه ی این کارگروه همکاری لازم را در جهت افزایش سوخت از 6 و نیم لیتر به ٧ و نیم لیتر با واحدهای خبازی  داشته باشد.
این مقام مسئول ضمن اشاره به نقش سبوس در ارزش غذایی نان مصرفی شهروندان افزود: سبوس گیری بیش از حد مجاز توسط خبازان نباید صورت گیرد و جهت نظارت این مهم ,دستگاههای ذیربط مامور نظارت و رسیدگی خواهند بود و باید ٥٠ درصد سبوس استحصالی سهم کارخانجات آرد مجددا به آنها برگردانده شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری استاندار همچنین خطاب به اعضا کارگروه با توجه به شرایط سخت معیشتی مردم و جهت رفاه حال شهروندان استان افزود: دستگاههای دولتی استان باید از  اختیارات خود در رفع مشکلات و موانع موجود بهره ببرند و در این زمینه بروکراسی اداری را کاهش دهند . 
نادر میرشکار رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان نیز در این کارگروه گفت:کل واحدهای نانوایی فعال در استان به تعداد یک هزار و ٣١٢ می باشد که از این تعداد یک هزار و ٨٨ واحد حمایتی و ٢٢٤ واحد نیز آزاد پز می باشند.
تعداد بازدید : ۳۵۳
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید