سه شنبه / ۱۳ آذر ۱۳۹۷ / ۱۶:۰۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۰۰۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

آموزش و بکارگیری ایده های جدید در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضرورت دارد

محمد هادی مرعشی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار اظهار داشت: با توجه به اینکه بخشی از افراد جامعه که مبادرت به امر قاچاق کالا می‌کنند؛ از تبعات و مضرات ناشی از قاچاق کالا برای مملکت خودشان مطلع نیستند؛ لذا توجیه مردم و رویکرد آموزشی و گرایش به سمت و سوی افکار نو در پیشگیری و مبارزه با این پدیده سوء ضرورت دارد.

(سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷) ۱۶:۰۸
 
 
به گزارش روابط عمومی استانداری، نشست توجیهی و آموزشی فرمانداران، مدیران نظارتی، اقتصادی و اجرایی دستگاه‌های اجرایی استان به ریاست معاون امنیتی و انتظامی استاندار و با حضور نمایندگان ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
 مرعشی در این جلسه گفت‌: سال‌های گذشته اقدامات بسیار خوبی در حوزه قاچاق دام انجام شد و حتی در یک برهه زمانی استان به عنوان پایلوت تامین گوشت قرمز مورد نیاز کشور بود که در این راستا با اقدامات و پیگیری های انجام شده دولت با اختصاص ارز مبارز مبادله‌ای به این امر موافقت کرده و به زودی ضمن کاهش و کنترل قیمت؛ مشکل کمبود گوشت قرمز کشور واستان نیز مرتفع خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر آن، طرح ورود دام به کشور با استفاده از ارز مبادله ای می‌تواند به بهبود وضعیت معیشتی مردم و اشتغال بکار بخشی از افراد جامعه کمک کند.
معاون استاندار در پایان خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن ۱۱ درصد از وسعت کل کشور، مرزهای طولانی آبی و خشکی، ۵۱ درصد جمعیت روستایی، کمبود واحدهای صنعتی، خشکسالی ۲۰ ساله و تنگی معیشت مردم، بالا بودن جمعیت جوان بیکاری و دارا بودن جمعیت بالای حاشیه نشین در بحث قاچاق کالا به طور کلی متفاوت با سایر استان‌های کشور می باشد.
گفتنی است در ادامه این نشست چندساعته دکتر شایسته معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ریاست جمهوری به تبیین و تشریح مباحث و موارد مربوطه پرداخت.
 
تعداد بازدید : ۳۷۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید