شنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۸۰۰۵
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

بازدید استاندار سیستان و بلوچستان به همراه معاون اقتصادی وزیر کشور از باغها گرمسیری منطقه پیشین

استاندار به همراه معاون اقتصادی وزیر کشور صبح امروز با هدف بررسی شرایط توسعه کشاورزی در شهرستان سرباز از باغات گرمسیری این منطقه بازدید کرد.

(شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷) ۱۳:۱۸
 
 
 
 به گزارش روابط عمومی استانداری احمدعلی موهبتی در این بازدید از باغ مادری انبه و نهالستان تولید میوه های گرمسیری در منطقه تکش بخش پیشین حضور یافت و از نزدیک با باغداران این منطقه گفتگو کرد و مسائل و مشکلات آنها را جویا شد .
 گفتنی است؛ باغداران در این گفتگو نبود کارگاه های فرآوری محصولات انبه را از جمله کمبودها عنوان کردند که باعث شده سود سرشاری را از این محصول در استان های دیگر عاید کارخانه داران فرآوری محصولات شود. همچنین باغداران عدم توانایی در تامین ۱۰ درصد سهم آورده شخصی و سنگ اندازی های چرخه اداری را برای استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی برای ایجاد کارگاه های فراوری از جمله مشکلات عنوان کردند  .
 استاندار در این بازدید با بیان اینکه از ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی ۶ میلیارد تومان جذب شده و ۲۹ میلیارد تومان با سود ۴% وجود دارد این تسهیلات را بهترین فرصت برا راه اندازی کارگاههای مورد نیاز در حوزه فرآوری محصولات کشاورزی عنوان کرد که می‌توان به عنوان حلقه گمشده این بخش استفاده کرد.
شایان ذکر این که؛ باغی که مسئولین از آن بازدید کردند، باغ مادری انبه و نهالستان تولید میوه های گرمسیری به وسعت شش هکتار که ۱۵ رقم مختلف انبه در این نقطه کشت شده که از آن برای استفاده پیوندک و تکثیر درختان انبه استفاده می‌شود و همچنین انواع نهال پیوندی مثل کنار، گواوا ،چیکو و پاپایا تولید می‌شود که به جز نیاز خود استان بالغ بر یک میلیون نهال در طول سال تولید و به استان‌های همجوار ارسال می‌شود.
تعداد بازدید : ۵۴۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید