چهارشنبه / ۱۸ مهر ۱۳۹۷ / ۱۹:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۹۲۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

استاندار: محل خاکسپاری شهیدان گمنام متناسب با شآن و جایگاه والای شهدا انتخاب شود

(چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷) ۱۹:۰۵
سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: محل خاکسپاری شهیدان گمنام حتما باید بر اساس معیارها و شاخص های تعیین شده و متناسب با شآن و جایگاه والای شهدا انتخاب شود.
 به گزارش روابط عمومی استانداری؛ کمیته استانی خاکسپاری شهدای گمنام، پیش از ظهر امروز به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان و با حضور اعضاء با هدف تصمیم گیری برای خاکسپاری پیکر مطهر شهدای گمنام تشکیل شد.
 استاندار در این جلسه گفت:همه وظیفه داریم در حفظ و حراست از فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یکی از ارزش های بنیادین در جامعه و انتقال آن به نسل آینده تلاش کنیم.
 محبی با اشاره به اهمیت و منزلت جایگاه شهدا نزد خداوند، به بیان این سخن از شهید مطهری که "شهیدان زنده اند و در واقع ما مردگان بر زندگان عزاداری می کنیم" پرداخت و خاطرنشان کرد: همانگونه که از نام شهید مشخص است شهیدان زنده و ناظر بر اعمال ما هستند، لذا باید تلاش کنیم در انتخاب هایمان بهترین نقاط را برای این مهم اختصاص بدهیم.
وی افزود: در جانمایی محل خاکسپاری شهدای گمنام باید مسائلی از جمله وجود فضای مناسب برای احداث یادمان ،عدم وجود سازه های نامتجانس در اطراف و نبودن فضای یادمان در طرح های توسعه شهری که موجب تخریب و تغییر فضای محدوده شود را در نظر داشته باشیم.
 وی افزود: در کنار پیشنهادات نهادها و سازمانها، دسترسی به محل مورد نظر به لحاظ بعد مسافت و فاصله نیز  در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: جانمایی محل خاکسپاری شهدای گمنام از ابتدا بر عهده فرماندهی گروه تفحص بوده اما در حال حاضر این موضوع به عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپرده شده است.
 غلام نبی کوهکن با بیان اینکه در استان ۴۸ نقطه یادمانی شهید گمنام داریم، افزود: از سال ۱۳۸۰ که اولین شهید گمنام در استان دفن شده ،تاکنون تعداد ۱۰۸ شهید در سطح استان سیستان و بلوچستان خاکسپاری شده اند.
 وی افزود: براساس دستورالعمل ابلاغی نقاط خاکسپاری شهدای گمنام باید دارای مشخصات و خصوصیات تعیین شده باشد که در بازدیدهای میدانی علاوه بر لحاظ نمودن این مشخصات ،اولویت خاکسپاری در اماکن عمومی و پرتردد خواهد بود.
 گفتنی است در این جلسه نیروی دریایی چابهار، دانشگاه فرهنگیان پسرانه زاهدان، زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان و ستادفرماندهی مرزبانی استان به عنوان اولویت های بعدی خاکسپاری شهدای والامقام گمنام به اتفاق اکثریت آراء مورد موافقت اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.
تعداد بازدید : ۳۲۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید