چهارشنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۹:۳۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۸۵۸
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

لزوم گسترش دامنه فعالیت پارک علم و فناوری و رشته های تحصیلی کاربردی در سیستان و بلوچستان

(چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۹:۳۵
سید دانیال محبی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهار داشت: با توجه به وجود جوانان بالنده و توسعه زیرساختها و اجرای پروژه های بزرگ در سیستان و بلوچستان  بایستی گسترش دامنه فعالیت پارک علم و فنآوری و افزایش رشته های تحصیلی کاربردی و مهارتی در دستور کار مدارس و مراکز علمی و آموزشی استان قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ در آستانه فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید شورای آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان به ریاست استاندار و با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان و سایر اعضاء در استانداری تشکیل جلسه داد.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان در این جلسه ارائه آموزش های مفهومی به دانش آموزان را حائز اهمیت برشمرد و افزود: متاسفانه تاکنون کمتر به ارائه آموزش های مفهومی و کاربردی توجه شده در حالی که این نوع آموزش ضامن و بسترساز توسعه استان خواهد بود.
وی در ادامه افزود: دانشمندان بزرگ ایرانی از جمله خواجه نصیرالدین طوسی در رشته های مختلف علمی از جمله فلسفه ، فقه، ریاضیات ، پزشکی ، نجوم و معماری تا مرحله استادی رسیدند و نتایج تحقیقات و آثار علمی ماندگاری را برای بهره مندی جهانیان به میراث گذاشتند می توانند الگوهای خوبی برای جوانان باشند.
استاندارگفت: روز اول مهر دانش آموزان با  شور و شوق آموختن روانه مدرسه می شوند لذا آموزش و پرورش بایستی روز بازگشایی مدارس زمینه ایجاد فضای با نشاط و خاطره انگیز را برای دانش آموزان فراهم کند. 
 سید دانیال محبی با تاکید بر تامین امکانات اولیه مدارس گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید و لزوم فراهم آوردن شرایط مطلوب برای دانش آموزان ؛ مسئولان مربوطه نسبت به جلوگیری از قطع آب و برق در مدارس و مراکز علمی استان اهتمام ویژه داشته باشند.
محبی به ایجاد و توسعه فضای سبز در مدارس و اشاعه این فرهنگ در بین دانش آموزان پرداخت و افزود: مدارس با داشتن کودکان و نوجوانان مستعد و با انگیزه ، به خوبی می توانند پایه گذار این فرهنگ پسندیده در جامعه باشند.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان نیز در این نشست گفت: گسترش مدارس شبانه روزی و دانشگاههای فرهنگیان برای توسعه آموزش و پرورش این استان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: پوشش تحصیلی دختران در این استان با توجه به تحول فکری و گسترش رویکرد تحصیلی در بین این قشر از جامعه مایه افتخار است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از خیران و خانواده معظم شهدا در ساخت مدارس مورد نیاز دانش آموز این استان گفت: جذب کمک های مردمی تحولات مطلوبی را در نوسازی و کمک به بهبود سرانه آموزشی این خطه از ایران اسلامی به وجود آورده است.

 

همچنین مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: شش هزار و 600 مدرسه با 40 هزار فرهنگی برای سال تحصیلی جدید آماده و ساماندهی شده اند.
نخعی افزود: تاکنون 692 هزار دانش آموز در مدارس سیستان و بلوچستان نام نویسی کرده اند که پیش بینی می شود تا مهرماه تعداد دانش آموزان به 720 هزار نفر برسد که در این صورت نسبت به سال گذشته 55 هزار نوآموز اضافه می شود.
نخعی گفت: حدود هفت میلیون جلد کتاب درسی با اعتبار 25 میلیارد تومان برای دانش آموزان این استان تامین شده است.
تعداد بازدید : ۳۲۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید