چهارشنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۸۵۶
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

تذکر جدی استاندار به مسئولین مربوطه برای ساماندهی مساله سوخت در استان

(چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۵:۴۶
 
 
سید دانیال محبی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن تذکر جدی به مسئولان مربوطه برای  ساماندهی مساله سوخت، اظهار داشت: معطل ماندن مردم در صف های طولانی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و باعث بهم خوردن نظم اجتماعی و امنیت روانی افراد در جامعه می شود، بنابراین لازم است؛ هرچه زودتر سازو کار مناسب و پایدار برای مدیریت و کنترل این مساله اندیشیده شود. 
 
جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان امروز /چهارشنبه / مورخ ٩٧/٦/٢١ به ریاست استاندار سیستان و بلوچستان و با حضور اعضاء با دستور کار بررسی آخرین وضعیت قاچاق سوخت در استان تشکیل شد. 
 
سید دانیال محبی در این جلسه چند ساعته با اشاره به بازدید های محسوس و غیرمحسوس خود از جایگاههای عرضه سوخت در استان تصریح کرد: دیدن صف های چندکیلومتری توزیع سوخت باعث تاسف و نشان دهنده عدم انجام وظیفه و تعهد برخی از مسئولان است. 
 
نماینده عالی دولت در استان گفت: با دغدغه خدمت به مردم در یک ماه اخیر به تمام مناطق استان سرکشی کردم، چرا که معتقدم مشکلات مردم بایستی با حضور میدانی و مستقیم توسط مدیران پایش شود. 
 
وی با بیان اینکه باطل کردن و انسداد کارت سوخت اقدامی زودگذر و مقطعی است ادامه داد: یکی از راهکارهای اساسی در برخورد با این مشکل استفاده از کارت هوشمند در چرخه عرضه سوخت است تا مردم ملزم شوند از کارت هوشمند خودشان استفاده کنند.  
 
استاندار با انتقاد از وضعیت فعلی جایگاههای سوخت مرزی و تاکید بر تعیین تکلیف جایگاه سوخت میلک ظرف مدت یک هفته، تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور و تحریم ها باید تلاش کنیم با فروش سوخت به کشورهای همسایه ضمن ارزآوری، این شرایط سخت را مدیریت کنیم. 
 
رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان، ارتقای دوربین های پایش تصویری جایگاههای عرضه سوخت، بازنگری در سامانه جی پی اس ناوگان حمل و نقل عمومی و برون شهری را از جمله راهکارهای برون رفت از این شرایط برشمرد. 
 
 
🔺استاندار سیستان و بلوچستان: تامین معیشت مرزنشینان به عنوان سنگرداران دائمی مرزهای کشور در اولویت قرار گیرد. 
 
 سید دانیال محبی درادامه با اشاره به مباحث جلسه در خصوص کاهش شدید سهمیه سوخت مرزنشینان در سالهای اخیر گفت: مرزنشینان سنگرداران دائمی مرز هستند و مرزها کمربند امنیتی تمامی مناطق کشور به شمار می آید، لذا تامین معیشت این افراد بایستی در اولویت امور قرار گیرد.  
 
استاندار در ابتدای این جلسه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان به مردم شریف استان سیستان و بلوچستان؛ آزادگی و جوانمردی را از محوری ترین مباحث در فلسفه وجودی قیام عاشورا قلمداد کرد و گفت: امام حسین (ع) در قیام خود روحیه جوانمردی و شجاعت را به بهترین نحو ممکن برای ما به یادگارگذاشتند.
 
وی افزود: لازم است ما مسئولان نیز با الگوپذیری از روحیه جوانمردی و آزادگی امام حسین (ع) به منظور برقراری حقوق مردم و انجام تکالیف محوله بهره بگیریم. 
 
🔺معاون امنیتی و انتظامی استاندار نیز در این جلسه گفت: نوسانات نرخ ارز و بالارفتن قیمت سوخت در مرز موجب گسیل کارت های مهاجر به استان و باعث افزایش صفوف کاروانی شهروندان در جایگاههای عرضه سوخت شد. 
 
محمدهادی مرعشی با اعلام برخورد جدی با متخلفین و افرادی که قاچاق می کنند، افزود:  ابطال سهمیه کارت ها، مسدود کردن کارت ها و نظارت اکیپ های تعیین شده با همکاری تمامی دستگاههای نظارتی و اجرایی ذیربط از جمله اقدامات انجام شده طی چندروز اخیر بود. 
 
وی افزود: در این راستا بیش از 80 هزار کارت مهاجر مسدود و تعداد زیادی نیز شناسایی شده اند که پس از تشخیص نهایی توسط مبادی ذیربط به زودی مسدود خواهد شد. 
 
مرعشی گفت: بخش عمده ای از ورود سوخت از طریق گلوگاهها انجام می شود که برای کنترل این مبادی، تیم های نظارتی در گلوگاهها مستقر می شود. 
 
🔺فرماندار زاهدان هم در این جلسه گفت:  به دنبال دستور استاندار سیستان و بلوچستان در جلسه شورای تامین استان و تعامل و هماهنگی دستگاههای مسئول، مساله تحویل سوخت در جایگاهها  طی چند روز اخیرکنترل و مدیریت شد.  
 
ابوذر مهدی نخعی بیان داشت: اکیپی متشکل از فرمانداری ، نیروی انتظامی، شرکت نفت، دادگستری و تعزیرات حکومتی با استقرار و بازرسی مستمر در محل جایگاهها تشکیل شده که از هرگونه سوء استفاده متخلفین و ورود کارت های سرگردان و مهمان به داخل جایگاه خودداری می کنند. 
 
وی ضمن تشکر از اقدامات بازدارنده و حمایت های دادستان زاهدان برای تشکیل شعبه و اختصاص قاضی ویژه بدین منظور گفت: از آنجایی که این نوع نظارت کوتاه مدت است، برای پایداری این وضعیت پایش تصویری از طریق نصب دوربین های IP دار در جایگاهها ضروری است.
 
تعداد بازدید : ۳۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید