سه شنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۵:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۸۵۲
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار:

کمیته امداد استان در بخش ایجاد اشتغال برای مددجویان موفق بوده است

(سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷) ۱۵:۲۷
 
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در نشست با مدیر کل طرحهای اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور که صبح امروز در محل دفتر این معاونت برگزار شد، اظهار داشت: نهاد مردمی کمیته امداد استان با برقراری هماهنگی و تعامل با مدیریت استان در بحث ایجاد اشتغال مددجویان موفق بوده است و در این راستا هر ساله شاهد خودکفایی تعدادی از مددجویان هستیم.
 
علیرضا نورا بیکاری را یکی از مهمترین مسائل کنونی استان عنوان کرد و افزود: شرایط سخت اقلیمی و خشکسالی و ازطرفی وجود جوانان بیکار در استان می طلبد که همه دستگاهها به طور ویژه به مسائل اشتغال بپردازند.
 
وی با ابراز خرسندی از عملکرد کمیته امداد استان در بخش جذب تسهیلات اشتغالزایی روستاییان خاطرنشان کرد: رصد منابع تخصیص داده شده  نشان دهنده این است که کمیته امداد کمترین انحراف منابع را به سمت سایر طرحها داشته و با تمرکز بر اشتغالزایی این هدف را دنبال کرده و در حال حاضر بسیاری از مددجویان خودکفا و به تولید در بخشهای دامپروری ، کشاورزی و صیادی اشتغال دارند.
 
معاون اقتصادی استاندار ادامه حیات و نگهداشت جمعیت مرزنشین استان را منوط به اشتغال این افراد دانست و افزود: بیش از 90 درصد جامعه هدف کمیته امداد استان را روستاییان و عشایر تشکیل می دهند و ادامه حیات و نگهداشت این افراد منوط به داشتن شغل و درآمد مناسب در محل سکونت شان است. 
 
معاون استاندار با اشاره به وسعت و پراکندگی استان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب در زمینه های مختلف استعدادهای بالقوه و فرصت های بسیار خوبی برای اشتغالزایی دارد.
 
علیرضا نورا گفت: دولت طی سالهای اخیر با تمام توان توسعه زیرساختها را در دستور کار قرار داده و در این راستا گازرسانی به عنوان یکی از شاخصهای توسعه درحال انجام است و طبق برنامه تا قبل از اتمام کار دولت تمام مناطق استان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
 
وی در پایان گفت: در شرایط کنونی تحریم ، بهره مندی از ظرفیت مرزهای آبی و خاکی استان برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و مقابله با تحریم ها بسیار حائز اهمیت است.  
 
مدیرکل طرح های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور نیز در ابتدای این نشست گفت: کمیته امداد در راستای اجرای سیاستهای اشتغالزایی در کشور از سال 1390 تا کنون بیش از 170 هزار شغل ایجاد کرده و در سالهای اخیر تعداد 625 هزار نفر از مددجویان خودکفا و زمینه برای ورود افراد جدید فراهم شده است.
 
علی اکبر خادمی ادامه داد: طی بازدید انجام شده با توجه به شرایط موجود کم آبی و خشکسالی در استان و به منظور احیای طرحهای دامپروری مبلغ 50 میلیارد ریال اعتبار به سیستان و بلوچستان اختصاص داده شد که در قالب تامین علوفه و تسهیلات بلاعوض در اختیار مدد جویان قرار خواهد گرفت.
 
 وی همچنین گفت: کمیته امداد حضرت امام (ره) با توجه به شرایط استان در نظر دارد در فرایند اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستاییان علاوه بر مددجویان به افرادی که نیازمند هستند و توانایی ایجاد اشتغال دارند نیز تسهیلات ارائه کند.
 
 این مقام مسئول داشتن روحیه همدلی و امداد گرانه را لازمه کار در این بخش دانست و از همراهی و همکاری خوب مدیریت استان با مسئولان کمیته امداد قدردانی و تشکر کرد.
 
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه های مددجویان و مجریان طرحهای کوچک ، بازاریابی و فروش محصولات تولیدی می باشد و با هدف پایداری این طرحها لازم است کمیته امداد به دنبال ایجاد حلقه های بعدی برای فروش محصولات نیز باشد. 
 
ماندانا زنگنه با اشاره به دارا بودن مزیت مرز و دسترسی به بازار کشورهای همسایه؛ خواستار اجرای طرحهای تولیدی و تامین معیشت پایدار مددجویان توسط کمیته امداد حضرت امام (ره) شد.
 
تعداد بازدید : ۲۷۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید