چهارشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۲۰:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۵۶۷
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

جلسه کمیسیون اجرای ایمنی و حمل و نقل استان تشکیل شد

استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه گفت: فرهنگ رانندگی در استان عجولانه است که بایستی دستگاه‌های فرهنگی به ویژه صدا و سیما در این رابطه برنامه های لازم را تدوین و اجرا نمایند.

(چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۲۰:۲۷

به گزارش روابط عمومی استانداری سید دانیال محبی در کمیسیون اجرایی ایمنی و حمل و نقل استان که با حضور دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در استانداری تشکیل شد، با اشاره به وسعت ۱۱ و چهاردهم درصدی استان گفت: سیستان و بلوچستان یک و ۴ دهم درصد از بزرگراه های کشور را دارا می باشد که در این زمینه سی و یکمین استان کشور است.
وی اظهار داشت: ۴۰۵ هزار نفر جمعیت روستاهای استان فاقد راه هستند که به دلیل پراکندگی روستاها هزینه بالایی برای احداث راههای روستایی مورد نیاز است.
استاندار افزود: مهمترین عامل ماندگاری و توسعه روستاها و پیشگیری از مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها، احداث راههای روستایی است.
محبی همچنین با اشاره به توسعه بندر چابهار و افزایش ترددات خودروهای ترانزیتی در محور چابهار_زاهدان_میلک تصریح کرد: ۷۰درصد تصادفات استان در این محور اتفاق می افتد که وزارت راه و شهرسازی بایستی برای تکمیل هرچه سریع تر این بزرگراه، توجه بیشتری به استان داشته باشد.
وی با بیان اینکه بیشتر تصادفات استان به صورت رخ به رخ و با آمار تلفات جانی بالا رخ می دهد، احداث بزرگراه ها، اصلاح نقاط حادثه خیز و فرهنگ سازی رانندگی ایمین را برای کاهش تصادفات جاده ای مهم برشمرد.

تعداد بازدید : ۳۷۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید