چهارشنبه / ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۷۵۶۳
گزارشگر : ۱۴۴۹
سرویس اخبار برگزیده

دیدار رئیس فدراسیون فوتبال کشور با استاندار سیستان و بلوچستان

در دیدار رئیس فدراسیون فوتبال کشور با استاندار سیستان و بلوچستان توافق شد: تامین توپ، تور، تیر دروازه و کفش ورزشی برای ورزشکاران استان توسط فدراسیون فوتبال کشور

(چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) ۱۲:۴۸

 

به گزارش روابط عمومی استانداری در دیدار مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشور با سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان توافق شد؛ استانداری ۲۰۰ قطعه زمین ورزشی خاکی را برای ورزش های ساحلی، ماسه‌ای و خاکی مهیا نماید و فدراسیون فوتبال کشور نیز توپ، تور، تیر دروازه و کفش ورزشی را برای ورزشکاران این زمین های خاکی تامین نماید.

محبی استاندار در این دیدار گفت: طبیعت خشن سیستان و بلوچستان باعث شده است جوانان و نوجوانان استان از توانمندی جسمانی و قدرت بدنی بالایی برخوردار باشند که این ویژگی در کنار تعصب و غیرت آنان سبب شده است در رشته‌های مختلف ورزشی موفق باشند.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان جوان ترین استان کشور است، افزود: سرانه ورزشی استان متناسب با جمعیت بالای جوانان و نوجوانان استان نیست و به همین دلیل ورزشکاران استان فضای ورزشی کافی و استاندارد در اختیار ندارند که این موضوع یکی از خواسته های آنان است.

استاندار ادامه داد: سیستان و بلوچستان دارای دریا و سواحل بکر و زیبا می باشد که از این ظرفیت بایستی برای راه اندازی و توسعه ورزش‌های آبی و ساحلی بهره برد.

محبی ادامه داد: بهره برداری ورزشی از دریا و سواحل استان می‌تواند جذب بیشتر گردشگر را به استان موجب شود.
وی افزود: چاقی و اضافه وزن بدلیل کم تحرکی و ورزش نکردن یکی از مشکلات کشور و استان می باشد که باید با برنامه ریزی و تلاش همه دستگاه‌های متولی، فرهنگ ورزش در خانواده‌ها نهادینه شود و زمینه ترغیب و تشویق افراد دارای سرمایه برای احداث فضاها و سالنهای ورزشی در مناطق مختلف استان فراهم گردد.

وی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان استان دارای توانمندی‌ها و استعدادهای فراوانی در رشته‌های مختلف ورزشی هستند. خواستار ایجاد زمینه ای برای کشف استعدادهای آنان برای حضور در میادین قهرمانی شد.

استاندار همچنین از آماده سازی ۲۰۰ قطعه زمین خاکی برای انجام ورزش های ساحلی، ماسه ای و خاکی در استان خبر داد و از فدراسیون فوتبال خواست، تامین توپ، تور، تیر دروازه و کفش را برای ورزشکاران در این زمینها عهده دار شود که مورد موافقت رئیس فدراسیون فوتبال کشور قرار گرفت.

رئیس فدراسیون فوتبال کشور هم در این جلسه گفت: ۱۵هزار نفر در سیستان و بلوچستان فوتسال بازی می کنند که برخی نقاط استان در این زمینه استعداد بیشتری دارد.
مهدی تاج افزود: فوتبال استان در لیگ دسته سه کشور حضور دارد که به دلیل عدم بنیه مالی مناسب و نبود حامی و اسپانسر نتوانسته است به دسته های بالاتر راه یابد.
وی ابراز امیدواری کرد با حمایت بخش خصوصی از تیم های ورزشی بویژه تیم های فوتبال و فوتسال استان، شاهد رشد و ارتقاء جایگاه استان در این رشته ی ورزشی در کشور باشیم.

تعداد بازدید : ۲۹۶پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید