چهارشنبه / ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ / ۱۳:۴۴
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۹۸۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

برگزاری جشنواره طلایه داران شکوه ایران زمین در ایرانشهر

برگزاری جشنواره طلایه داران شکوه ایران زمین در ایرانشهر
(چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱) ۱۳:۴۴
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان در این مراسم اظهار کرد: خوشحایم که میهمان مردمان خوب ایرانشهر هستیم، شهری که میزبان ولایت بوده و مقام معظم رهبری همواره به نیکی از آنان یاد می کنند.

رضا شریفی بیان کرد: از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه و این جشنواره خوب فرهنگی تشکر می کنیم، این نشاط و شور و هیجان مثبتی که در نسل جوان این منطقه و استان است را قدر می‌دانیم.

وی گفت: این شور و نشاط با بصیرت و فهم اجتماعی عجین شده و بسیار سازنده و در خدمت وحدت و توسعه استان است و اقدامات لازم برای استمرار این جشنواره ها و نمایشگاه‌ها انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: اینگونه نمایشگاه‌ها برای معرفی توانمندی‌های شهرستانهای استان موثر است، نخستین جشنواره در چابهار، دومین در زهک و امروز شاهد سومین مرحله این جشنواره در ایرانشهر هستیم و امیدواریم در سایر شهرستان‌ها نیز استمرار داشته باشد.

وی گفت: این فضای بسیار خوب و حرفه ای را به ویژه در حوزه صنایع دستی باید قدردانسته و از این فرصت برای معرفی صنایع دستی استان استفاده کنیم، سیستان و بلوچستان از جمله ایرانشهر استعدادهای بی نظیری در حوزه صنایع دستی دارد که امیدواریم استمرار اینگونه جشنواره ها سبب شکوفا شدن استعدادهای نهفته به ویژه در ایرانشهر بشود.

سرپرست معاوت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید بازارچه های دائمی محلی برای تولید و عرضه دائمی محصولات صنایع دستی و هنرهایی که مردمان سیستان و بلوچستان به ویژه ایرانشهر دارند باشد تا شاهد عرضه هنر مردمان این خطه در سطح ملی و بین المللی باشیم.

وی گفت: گذشته و سبقه تاریخی این مردمان نشان داده که اصیل و ریشه دار بوده و نشان دادند که متمدن و تمدن ساز هستند، ما در مجموعه ادارات به ویژه استانداری حمایت لازم را خواهیم کرد و زمینه را برای رشد و شکوفایی بیش از پیش این قابلیت ها فراهم می‌کنیم.
تعداد بازدید : ۵۱۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید