شنبه / ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۲:۱۸
سرویس : اخبار اربعین
کد خبر : ۱۱۶۰۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار اربعین

گزارشی کوتاه از بخشی از اقدامات انجام شده در مرز ریمدان / سیستان و بلوچستان در مدار جاذبه مغناطیس اربعین

گزارشی کوتاه از بخشی از اقدامات انجام شده در مرز ریمدان / سیستان و بلوچستان در مدار جاذبه مغناطیس اربعین
(شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۱۸

با توجه به ورود زائران اربعین حسینی از مرز ریمدان برای اولین لازم بود زیرساخت های لازم در این مرز ایجاد شود تا شاهد میزبانی مناسب از زائران پاکستانی در سرزمین نخل و آفتاب باشیم که خوشبختانه با همکاری و هماهنگی همه دستگاه های دولتی، نظامی و انتظامی و همچنین گروه های مردمی این امر به خوبی انجام شد.

از همین رو از مدت ها قبل زیر ساخت های لازم در مرز ریمدان برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی آماده شد که موجب شده هم اینک در مرز های شرقی کشور مشکلی نداشته باشیم.

تامین آب یکی از ضرورت های مهم برای حضور زائران در مرز ریمدان بود که در این راستا تامین آب از طریق انتقال از چاه های سلدان انجام شد، همچنین تهیه و نصب یک دستگاه آب شیرین کن خورشیدی، نصب ۱۸ دستگاه تانکر در پایانه و بازارچه مرزی، نصب پمپ تقویت فشار آب در پایانه و بازارچه، نصب یک دستگاه کلرزنی مایعی و تامین پودر کلر به ارزش ۴۰ میلیون تومان، تامین روزانه آب به وسیله ۴ دستگاه تانکر و دریافت حدود یک صدهزار بطری، تامین دو دستگاه سوله جهت دپوب آب معدنی، تامین آب شرب توسط تانکر جهت آبسردکن های موجود و نصب سه دستگاه علمک جهت برداشت های اضطراری برای تامین آب در این مرز انجام شد.

همچنین با توجه به اهمیت ارتباطات و برقراری ارتباط بدون نقص در ایام اربعین در مرز ریمدان، ۱۰ کیلومتر فیبر زمینب و ارتقا سیستم انتقال برای رفاه حال زائران صورت گرفت، ۸ عدد باتری در سایت بازارچه ریمدان نصب شد، فناوری نسل چهارم در سایت ریمدان و بازارچه ریمدان راه اندازی شد که نقش مهمی در تقویت کیفیت ارتباط داشت.

قرارگاه استانی هلال احمر در مرکز استان و ستادهای فرعی در مرزهای میرجاوه و ریمدان مستقر شد.

۱۵ موکب مردمی در سطح استان به همت ستاد بازسازی عتبات و ستاد مردمی اربعین در دو مرز ریمدان و میرجاوه ایجاد شد.

ایجاد سالن اسکان زائران در مرز ریمدان و تجهیز این سالن به کولر، موکت و روشنایی از ضرورت های بود که برای اسکان زائران باید انجام می شد که با همت معاونت عمرانی استانداری این سالن آماده شد.

تعداد بازدید : ۱,۴۷۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید