دوشنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۱۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۵۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی کم بهره به کارآموزان فنی و حرفه ای/ مدارس مهارت آموزی در استان احداث می شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هر یک از مهارت آموزان فنی حرفه ای که قصد ایجاد اشتغال دارند می‌توانند تا ۱۰۰ میلیون تومان وام کم بهره با معرفی به بانک های عامل دریافت کنند.

اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی کم بهره به کارآموزان فنی و حرفه ای/ مدارس مهارت آموزی در استان احداث می شود
(دوشنبه ۳ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز فنی حرفه ای شماره یک زاهدان ضمن تبریک هفته مهارت آموزی اظهار داشت: ۲ سطح مهارت آموزی در حوزه مسکن و خودرو جز سیاست های اصلی ما در استان محسوب می شود.

وی افزود: هدف ما در حوزه فنی حرفه ای استاد کار کردن افراد است تا بتوانیم در پروژه‌های مختلف از این ظرفیت استفاده کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به ظرفیت مرز و پهناور بودن استان و نیاز به ترانزیت کالا و حمل بار ایجاد مجتمع تعمیرگاهی خودرو ضروری است که باید در این زمینه به کارآموزان آموزش داد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه امروز یک مدل ترکیبی از همکاری استاد کاران و کارآموزان صورت گرفته؛ تاهم تعمیرات خودرو از سوی استادکاران انجام شود و هم شاگردان مهارت کسب کنند.

مدرس خیابانی اذعان کرد: مرکز فنی حرفه ای در مشاغل مختلف از جمله دانش بنیان، کشاورزی و گیاهان دارویی در حال تربیت کارآموز است که هر کدام از این کارآموزان می توانند کسب و کار خاص خود را شکل دهند.

وی تاکید کرد: امروز باید روی مهارت آموزی افراد کار کنیم چرا که مدارک دانشگاهی صرف دیگر کاربردی ندارند.

استانداری سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اهداف ما در استان ساخت مدارس شبانه روزی و هنرستان کار و دانش است چرا که بخش عمده‌ای از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان رشته های غیر مهارتی هستند که بازار کاری ندارد.

تعداد بازدید : ۴۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید