دوشنبه / ۳ اَمرداد ۱۴۰۱ / ۱۳:۱۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۱۴۵۲
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

آماده باش کامل دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران/مرخصی همه فرمانداران و بخشداران لغو شد

مدیرکل بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به فعالیت سامانه بارشی مونسون کلیه دستگاه های مسئول در مدیریت بحران در محل مستقر بوده تا درصورت برور بحران در کمترین زمان ممکن امداد رسانی کنند.

آماده باش کامل دستگاه های اجرایی برای مقابله با بحران/مرخصی همه فرمانداران و بخشداران لغو شد
(دوشنبه ۳ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۱۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ علیرضا شهرکی اظهارداشت: از ابتدای تیرماه تاکنون بیشترین مقدار بارندگی مربوط به چاه کمال ۸۹ میلی متر، آپگاه نیکشهر ۱۱۸ میلی متر، ایرانشهر ۴۴ میلیمتر و دهیرک ۱۲۳ میلیمتر گزارش شده همچنین فعالیت سامانه بارشی نیز در این هفته شدیدتر خواهد شد.

وی با اشاره به تشکیل نشست ستاد بحران با حضور استاندار سیستان و بلوچستان افزود: مقرر گردید فرمانداران از کلیه ظرفیت ماشین آلات بخش دولتی و خصوصی برای کاهش خسارات و مدیریت بهینه سیلاب استفاده کنند.

مدیرکل بحران استانداری سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی کلیه مسیرهای منتهی به سواحل دریا توسط نیروی انتظامی و پلیس مسدود و از ورود افراد جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: تامین کالاهای اساسی از جمله آرد مورد نیاز به مقدار کافی برای یک هفته تامین شد تا در صورت بروز بحران مشکلی وجود نداشته باشد.

شهرکی افزود: با توجه به هشدار های دریایی و مواج شدن دریا از فعالیت کلیه صیادان بنادر جنوبی استان تا پایان هفته جلوگیری به عمل می‌آید و ادارات کل شیلات و بنادر و دریانوردی استان در این زمینه اطلاع رسانی و فرمانداری ها نیز موضوع را پیگیری و رصد می کند.

وی تصریح کرد: اکیپ های امدادی و خدمات رسان همچون برق، آب و ارتباطات در مناطق آسیب‌پذیر حضور یافته تا در صورت بحران و بروز خسارت در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع مشکل اقدام نمایند.

مدیرکل بحران استانداری ادامه داد: به دستور استاندار محترم تا پایان فعالیت سامانه بارشی مرخصی و ماموریت کلیه فرمانداران، بخشداران، دهیاران، شهرداران و اعضای ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان لغو می گردد.

وی اذعان کرد: سازمان جهاد کشاورزی از طریق ادارات شهرستانی و مراکز خدمات کشاورزی موضوع اتخاذ تدابیر حفاظتی از محصولات کشاورزی در حال برداشت را به عموم کشاورزان اطلاع رسانی کرده و فرمانداران و بخشداران نیز در این زمینه همکاری کنند.

شهرکی گفت: با توجه به پیش بینی فعالیت این سامانه بارشی در کشور افغانستان و احتمال جاری شدن روان آب در رودخانه هیرمند مقرر شد تا شرکت آب منطقه‌ای استان نسبت به پاکسازی و لایروبی مسیر جریان و هدایت حداکثری آب به چاه نیمه ها نیز اقدام کنند.

تعداد بازدید : ۳۴۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید