سه شنبه / ۲۱ دی ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۸۴۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

درخواست استاندار از هیئت دولت برای استقرار پایگاه ثابت بحران در جنوب استان

استاندار ویژه سیستان و بلوچستان در جلسه هیئت دولت، استقرار پایگاه ثابت بحران با تمامی تجهیزات و امکانات لازم را در شهرستان های نوار ساحلی جنوب استان خواستار شد.

درخواست استاندار از هیئت دولت برای استقرار پایگاه ثابت بحران در جنوب استان
(سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰) ۱۳:۳۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار" که به صورت ویدیو کنفرانسی در جلسه هیئت دولت با موضوع ارائه گزارش پیرامون سیل اخیر جنوب استان حضور داشت، گفت: با توجه به اینکه احتمال تکرار چنین سیلاب هایی در منطقه نوار ساحلی وجود دارد، علاوه بر پایگاه ثابت بحران، استقرار جایگاه سوخت سیار برای سوخت رسانی به ماشین آلات امدادی و اختصاص یک فروند بالگرد امدادرسانی به این منطقه ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه تمامی شهرستان های استان دچار بحران های مختلف هستند و فرمانداری‌ها به عنوان مدیریت بحران شهرستان، کمترین امکانات را هم در اختیار ندارند، گفت: در جریان سیلاب اخیر ۵ جلسه ستاد هماهنگی بحران استان با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد؛ اما با دست خالی بدون امکانات، تجهیزات و منابع مالی کاری از پیش نمی رود.

استاندار ویژه سیستان و بلوچستان اضافه کرد: ۲۱۰ تیم عملیاتی متشکل از گروه‌های جهادی، خیرین، نهادها، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای کمکی شهرداری مشهد؛ عملیات تخلیه آب منازل و معابر شهر کنارک را بر عهده داشتند که متاسفانه به دلیل کمبود جایگاه سوخت برای تامین سوخت این ماشین آلات با مشکل جدی مواجه بودیم.

حسین مدرس خیابانی گفت: با تدارک تجهیزات تخلیه آب در اولین اقدام، ظرف مدت ۷۲ ساعت آب معابر اصلی و فرعی و منازل تخلیه شد.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: در جریان بارندگی اخیر ۱۹۲۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های راه، کشاورزی، برق، حمل و نقل، ارتباطات، آب و فاضلاب، شیلات، زیرساخت ها و ساختمان های اداری وارد شد.

وی افزود: همچنین در ۱۶ شهرستان خساراتی از جمله مسدود شدن ۳۰۰ راه مواصلاتی روستایی و قطعی برق در ۳۰۰ روستا اتفاق افتاد، ضمن اینکه بخش عمده‌ای از منازل مسکونی و لوازم خانگی مردم در شهر کنارک از بین رفته و خسارت‌های عمده نیز به کشاورزی شهرستان‌های زرآباد و دشتیاری وارد شده است.

مدرس خیابانی در ادامه تاکید کرد: بافت شهری کنارک فرسوده است و ۲۱۰۰ خانه نیاز به احداث مجدد و بیش از ۲۰۰۰ خانه نیز نیاز به بازسازی دارد که مردم این شهر انتظار دارند؛ با تخصیص تسهیلات طرح جهش مسکن بخشی از مشکلاتشان مرتفع شود.

وی اظهار داشت: همچنین ۴۱۰۰ خانواده مشمول اهدای بسته لوازم خانگی هستند که کمیته امداد امام خمینی(ره) تامین تعداد ۱۱۷۵ بسته را بر عهده گرفته است.

استاندار ویژه سیستان و بلوچستان در جلسه هیئت دولت: کمبود جایگاه های عرضه سوخت در مناطق شهری و جاده های برون شهری استان به شدت وجود دارد.

استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه حضور ویدیو کنفرانسی در جلسه هیئت دولت خطاب به وزیر نفت گفت: در نقاط شهری و جاده های بین شهری استان به شدت کمبود جایگاه سوخت داریم و مردم با مشکلات جدی روبرو هستند.

نماینده ویژه دولت در سیستان و بلوچستان در پایان بیان داشت: احداث جایگاه سوخت درون شهری و بین شهری در سفر رئیس‌جمهور محترم به استان مصوب شده که انتظار داریم؛ با صدور مجوز از سوی وزارت نفت هرچه زودتر بحران سوخت استان که کمتر از سایر بحران ها نیز نیست، به طور جدی حل شود.


تعداد بازدید : ۱,۱۸۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید