پنج شنبه / ۴ آذر ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۶۶۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

شرکت‌های سرمایه‌گذار در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود به ارتقاء زیرساخت‌های استان توجه کنند

استاندار گفت: از خیرین و گروه‌های جهادی خواسته شده در توسعه فضاهای آموزشی، احداث فضاهای بهداشتی و درمانی و آبرسانی روستایی کمک کنند و از شرکت‌ها و واحدهای اقتصادی نیز انتظار داریم در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، در این زمینه ها مشارکت کنند.

شرکت‌های سرمایه‌گذار در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود به ارتقاء زیرساخت‌های استان توجه کنند
(پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰) ۰۸:۱۳

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ نشست حسین مدرس خیابانی "استاندارسیستان و بلوچستان" با عسکری مدیرعامل هلدینگ سیمان صدر تامین و هیئت همراه در محل استانداری برگزار شد.

بنا براین گزارش در این نشست در خصوص زمینه های سرمایه‌گذاری و فعالیتهای اجتماعی این مجموعه در سطح استان بحث و رایزنی شد.

حسین مدرس خیابانی در این نشست اظهار داشت: از تمام خیریه ها و گروه های جهادی انتظار داریم در بحث توسعه فضاهای آموزشی، بهداشت و درمان از جمله ساخت درمانگاه‌ها و آبرسانی روستایی مشارکت نمایند.

وی تاکید کرد: واحد تولیدی سیمان خاش در حوزه آبرسانی به روستاهای منطقه و همچنین احداث واحد آموزشی به عنوان الگویی به نام خود اقدام نماید.

استاندار خواستار راه‌اندازی ناوگان حمل و نقل هماهنگ منطقه‌ای واحدهای تولیدی سیمان ، توسط این شرکت شد و گفت: در حوزه سیمان در کشور عقب ماندگی تاریخی داریم و با وجود ۷۷ کارخانه سیمان در کشور فاقد ناوگان حمل و نقل ملی در این حوزه هستیم اما می خواهیم با وجود سه کارخانه سیمان در استان یک ناوگان حمل و نقل استانی در استان راه اندازی شود و برای تحقق این موضوع استانداری حمایت‌های لازم را خواهد داشت چرا که راه اندازی این ناوگان موجب حمل بار در رفت و برگشت به بندر چابهار خواهد شد و مزایای حمل دو سربار امتیازات متعددی را به دنبال خواهد داشت.

استاندار عنوان کرد:ایجاد اسکله اختصاصی صادرات سیمان کلینکر در بندر چابهار را پیگیری خواهیم کرد.

وی خواستار مشارکت این شرکت به عنوان یکی از پیمانکاران در حوزه جهش مسکن با انعقاد قرارداد با راه و شهرسازی شد.

ایجاد نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی برق خورشیدی در محل کارخانه سیمان خاش، از دیگر موارد مورد تاکید استاندار توسط این شرکت بود.

مدرس خیابانی گفت: با در اختیار گذاشتن زمین رایگان و همچنین تسهیلات مرتبط، شرکت نسبت به نیروگاه برق خورشیدی ۱۰ مگاواتی، برق مورد نیاز کارخانه سیمان و همچنین فروش مازاد آن به شرکت توزیع برق منطقه‌ای اقدام کند که با اجرای این موضوع از ضررهای ناشی از قطع برق کارخانه و قطع تولید جلوگیری خواهد شد.

همچنین در این نشست در خصوص ذخیره‌سازی سوخت کارخانه سیمان خاش از ۱۵ روز به یک ماه نیز پیگیری های لازم انجام گرفت.

گفتنی است موضوع فعالیت هلدینگ تخصصی سرمایه گذاری در صنعت سیمان مدیریت، راهبری، نظارت و پشتیبانی واحدها و شرکت های مرتبط با صنایع سیمان عمران و حمل و نقل است.

تعداد بازدید : ۳۹۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید