پنج شنبه / ۲۹ مهر ۱۴۰۰ / ۲۳:۰۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۷۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

نیروهای بومی باید در معادن سیستان و بلوچستان بکارگیری شوند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای مورد استفاده در معادن استان باید به صورت کاملا بومی و با تکیه بر نخبگان منطقه باشد و از آنجاییکه بسیاری از جوانان نخبه استان که از ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی استان محسوب می‌شوند و دارای ایده‌های نو در پارک علم و فناوری مشغول هستند مورد توجه و بکارگیری قرار گیرند.

(پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰) ۲۳:۰۵

حسین مدرس خیابانی در نشست شورای معادن سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با اتصال معادن استان به زنجیره کامل تولید و صنایع معدنی این بخش به رونق خواهد رسید.

وی افزود: با ایجاد زیر ساخت‌ها در سیستان و بلوچستان از جمله راه دسترسی،آب، برق و سایر امکانات، معادن فعال و زمینه ایجاد اشتغال قابل توجهی در استان فراهم خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: ثروت حاصل از معادن برای مردم است و از سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی که هرچه سریعتر اهداف ما را به نتیجه برسانند استقبال می‌کنیم و در این ارتباط از ظرفیت سرمایه گذاران بومی که در خارج از کشور فعال هستند باید استفاده شود.

مدرس خیابانی تصریح کرد: در همه تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان موضوع ایجاد زیرساخت‌ها در این استان باید از سمت سرمایه‌گذار لحاظ شود.

وی ادامه داد: ظرفیت های معدنی استان در خارج از استان و خارج از کشور شناخته شده نیست که باید از ظرفیت فضای مجازی و برپایی نمایشگاه‌های مجازی در سطح ملی بین‌المللی، استعدادها و ظرفیت‌های معدنی استان برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی معرفی شود تا باعث جذب سرمایه‌گذاران در این حوزه شود.

استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: شاخص کارآمدی نمایشگاه معادن و میزان کارآمدی آن در جذب سرمایه‌گذار است لذا این نمایشگاه‌ها باید بیشتر برای بازدید افرادی که دارای توانای جهت سرمایه‌گذاری در حوزه معادن هستند برگزار و مهیا شود.

وی بیان کرد: این موضوع که بتوانیم به بهانه معدن، زیرساخت‌های سیستان و بلوچستان را توسعه دهیم بسیار حائز اهمیت است چراکه با تامین برق و سایر زیرساخت‌های معدن، روستاها و مناطق اطراف آن نیز از این نعمت بهره‌مند می‌شوند.

تعداد بازدید : ۲۸۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید