پنج شنبه / ۲۹ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۶۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

آغاز عملیات ساخت دومین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰ مگاوات

عملیات ساخت دومین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰ مگاوات در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در شهرستان گوهرگوه سیستان و بلوچستان آغاز شد.

(پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰) ۰۹:۲۲

استاندار سیستان و بلوچستان عصر چهارشنبه در آیین آغاز عملیات ساخت دومین نیروگاه خورشیدی این استان با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته توسط شرکت برق منطقه‌ای در بحث تامین برق پایدار و مطمئن در منطقه اظهارداشت: استفاده از قابلیت و پتانسیل بالای تابش انرژی خورشیدی در ساخت طرح‌های نیروگاهی بسیار مهم و ضروری است.

حسین مدرس خیابانی افزود: توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان و صنعت در ارتباط مستقیم با تامین برق پایدار است که تحقق این امر در راستای ساخت و بهره‌برداری از طرح‌های صنعت برق در استان بوده و امید می‌رود با تلاش همه مسوولان و مجریان طرح شاهد بهره‌برداری سریع‌تر این پروژه باشیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان نیز گفت: این نیروگاه با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی واعتباری بیش از ۱۰ میلیون دلار توسط شرکت تابان فراز صفه در منطقه گوهرکوه شهرستان خاش ساخته خواهد شد و طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص شده شرکت سرمایه‌گذار تا پایان سال ۱۴۰۱ در خصوص تکمیل و بهره‌برداری کامل نیروگاه اقدام خواهد کرد.

علیرضا پرنده مطلق افزود: با توجه به پتانسیل بالای تابش خورشید در منطقه گوهرکوه انتظار می‌رود این نیروگاه برق مصرفی بیش از هشت هزارو ۵۰۰ خانوار را تامین کند و با بهره‌برداری از این نیروگاه گامی مؤثر در جهت افزایش سهم تولید برق از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر و همچنین کاهش آلودگی زیست محیطی برداشته خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت ساخت این نیروگاه در منطقه از مشارکت و همکاری مردم در اجرای این پروژه تقدیر و تشکر و بر لزوم مشارکت و همکاری مردم در کنار حمایت‌های دولت تاکید کرد.

تعداد بازدید : ۱۹۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید