چهارشنبه / ۲۸ مهر ۱۴۰۰ / ۲۳:۳۶
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۶۶
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر نقش فعال ائمه جمعه برای افزایش پوشش واکسیناسیون

استاندار گفت: ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه و سایر نشست ها به ترغیب و تشویق مردم به امر واکسیناسیون بپردازند.

(چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰) ۲۳:۳۶

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی "استاندار سیستان و بلوچستان" صبح امروز چهارشنبه در گردهمایی ائمه جمعه که با حضور آیت الله محامی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان و حضور ائمه جمعه سراسر استان برگزار شد؛ به بیان اهمیت موضوع واکسیناسیون پرداخت و گفت: در حال حاضر موضوع مقابله با کرونا مبحث مهم جامعه و اولویت دولت است چرا که همه فعالیت های اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از حوزه‌ها از جمله حوزه گردشگری تقریباً نابود شده است.

حسین مدرس خیابانی گفت: هشدارها برای مقابله با موج ششم کرونا وجود دارد و تنها راهکار مقابله با آن پوشش واکسیناسیون است لذا تقاضا دارم ائمه جمعه با استناد به اسناد علمی، اقشاری را که در مقابل واکسیناسیون مقاومت دارند تشویق و ترغیب نمایند.

وی تصریح کرد: هشدار برای وقوع موج ششم از آبان ماه همزمان با فصل سرما وجود دارد و هرچه پوشش واکسیناسیون بالاتر باشد این موج را خفیف‌تر پشت سر خواهیم گذاشت.

استاندار با تاکید بر اینکه پوشش واکسیناسیون را باید به سرعت بالا ببریم؛ افزود: در حوزه دانش‌آموزی واکسیناسیون به ۷۰ درصد رسیده و مسئولین قول داده اند تا یک یا دو هفته آینده پوشش واکسیناسیون این قشر را به ۱۰۰ درصد برسانند و در قشر کارگران نیز تا ۷۵ درصد واکسینه شده اند.

وی خاطرنشان کرد: در آماری که در حوزه نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها ارائه شده، پوشش واکسیناسیون به ۹۵ درصد رسیده است.

مدرس خیابانی گفت: اقداماتی برای افزایش امکانات مورد نیاز واکسیناسیون انجام شده و مراکز تجمیع واکسیناسیون و امکانات خودرویی و سایر امکانات افزایش یافته است اما اصل موضوع این است که مردم خودشان باید بخواهند که واکسن بزنند.

وی افزود: ۲۸۵ هزار واکسن ذخیره داریم و تمام مراکز واکسیناسیون هم آمادگی ارائه خدمت به مردم را دارند اما مردم باید استقبال کنند.

استاندار گفت: بحث واکسیناسیون از این بعد مهم است که همه باید سالم باشیم و بتوانیم کار کنیم و اگر استان درگیر کرونا شود تمام فعالیت های استان تحت الشعاع موارد مرتبط با کرونا قرار گرفته و مسائل توسعه‌ی استان تعطیل خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه میانگین آمار واکسیناسیون در استان کمتر از میانگین کشوری است، مجددا تاکید کرد: ائمه جمعه با استفاده از تریبون نمازجمعه و سایر نشست‌ها با سران طوایف و علما به تشویق و ترغیب مردم برای واکسیناسیون بپردازند.


تعداد بازدید : ۲۰۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید