دوشنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۵۳۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید استاندار بر فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری

استاندار سیستان و بلوچستان فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری را برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ضروری عنوان کرد.

(دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۳۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی" استاندار سیستان و بلوچستان" در نشست با مدیران حوزه اقتصادی استان،اولویت مهم استان را جذب سرمایه گذار و ترغیب و تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری عنوان کرد و اظهار داشت: بزرگترین ماموریت اداره کل اقتصاد و دارایی، جذب سرمایه گذار و ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری برای عبور از موانع و هموار کردن مسیر سرمایه گذاری و کوتاه کردن مسیر صدور مجوزهاست .

استاندار با بیان اینکه سرمایه گذار باید بداند که به کجا مراجعه کند و در کوتاه‌ترین زمان مجوزهای لازم صادر شود، افزود: با استقرار باجه و حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط از جمله حوزه های امنیتی و عمرانی در محل مرکز جذب سرمایه‌گذاری موجبات تسهیل امر سرمایه گذاری فراهم شود.

وی گفت: استان سیستان و بلوچستان در عین محرومیت، دارای خیلی از مزیت‌های دست‌نخورده از جمله فرصت مرز و مبادلات تجاری است که در بسیاری از استان‌ها این فرصت وجود ندارد.

مدرس خیابانی با اشاره به ظرفیت معادن استان گفت: استان به لحاظ ذخایر آنتیموان رتبه اول، ذخایر طلا رتبه دوم و منیزیوم جایگاه سوم را دارد؛ اما آنچه مشهود است این ذخایر هنوز در زیر زمین هستند و در عین اینکه مجوزهای اکتشاف و استخراج صادر شده اما مستلزم حضور سرمایه گذار و آغاز عملیات اجرایی است.

وی تاکید کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان برای سرمایه گذاران افغان وجود دارد و این افراد می‌توانند در حوزه‌های پشت صنعت نیز سرمایه گذاری کنند.

استاندار ادامه داد:سرمایه داران بومی زیادی نیز از خود استان هستند که در مناطق دیگر همچون دبی سرمایه گذاری کرده اند که باید از این افراد در خود استان استفاده کنیم و شرایط را برای جذب این افراد و سرمایه گذاری در استان هموار کنیم.

نماینده عالی دولت در استان در پاسخ به بروز برخی مشکلات برای سرمایه گذاران افغان گفت: می‌توان با صدور کارت هویتی سرمایه گذار و تسهیل در حوزه ویزا و مباحث گمرکی شرایط بهتری برای حضور این افراد در سطح استان فراهم کنیم.

تعداد بازدید : ۱۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید