یکشنبه / ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ / ۲۲:۱۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۴۶۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

تاکید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بر نظارت بیشتر بر نانوایی‌ها

(یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰) ۲۲:۱۸

ماندانا زنگنه "معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار" در نشست کارگروه آرد و نان استان که به ریاست وی و با حضور اعضای این کارگروه در محل سالن جلسات این معاونت برگزار شد، گفت: اتحادیه باید در چارچوب وظایف خود، نظارت بیشتر بر نانوایی‌ها (ساعت کار، روند تحویل آرد، کیفیت پخت و...) را در دستور کار قرار داده و گزارشات مربوطه را به صورت مرتب به کارگروه ارائه کند. همچنین با توجه به اهمیت نظارت بر توزیع آرد ، این موضوع مجدداً به کارگروه شهرستان‌ها و تعاونی‌های روستایی و عشایری ابلاغ شود.

در این جلسه طرح بارکدگذاری کیسه‌های آرد مطرح شد و انجمن صنفی کارخانه‌های آرد گزارشات خود را پیرامون این موضوع ارائه کرد. بر این اساس مقرر شد؛ شرایط و چگونگی انجام این طرح به صورت دقیق‌تر توسط کارشناسان مختلف بررسی و در جلسات آتی کارگروه در خصوص آن تصمیم‌گیری شود.

زنگنه در راستای رسیدگی به درخواست‌های ارسالی از کارگروه شهرستان‌ها افزود: با توجه به مصوبات جلسات قبل، نانوایی‌هایی که از قبل ساخته شده و فعال بوده‌اند، در صورتی که مورد تأیید اتحادیه و کارگروه شهرستان باشند، سهمیه اقتصادی آن‌ها از محل سهمیه آرد شهرستان تأمین شود به طوری که از سهمیه روستایی و عشایری آن شهرستان کم نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار افزود: در مرزهای میلک و میرجاوه، با هدف کاهش قاچاق ارد و نان به کشورهای همسایه، جواز کسب نانوایی‌ در بازارچه صادر شود تا با دریافت سهمیه آرد صنف و صنعت (قیمت تمام شده ارد) شروع به کار کنند.

تعداد بازدید : ۲۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید