پنج شنبه / ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۱
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۴۵۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

نشست ویدیو کنفرانس معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌ها

نشست ویدیو کنفرانس معاونین هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌ها به ریاست بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، برگزار شد.

(پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰) ۱۸:۱۱

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان، در این نشست به طرح سه مشکل از مشکلات اساسی استان از جمله بحران کم آبی، عدم بهره مندی کامل از ظرفیت مرزها و کمبود ناوگان حمل و نقل پرداخت و راهکارهایی را برای رفع آنها ارائه نمود.

زنگنه با بیان اینکه کم آبی به عنوان یکی از چالش های اصلی استان و آینده توسعه استان می‌باشد، تکمیل شبکه‌های آبرسانی پایین دست سدها و اجرایی نمودن پروژه مطالعاتی آب‌های ژرف و تسریع در اجرایی شدن خط انتقال اب دریای عمان را از اصلی‌ترین راهکارهای رفع این مشکل معرفی نمود.

زنگنه اظهار داشت: برخورداری این استان از مرز خشکی و آبی، فرصتی بی‌نظیر برای صادرات و واردات کالاهای اساسی مورد نیاز کشور می‌باشد. رفع موانع تبادلات مرزی با کشورهای همسایه و واگذاری ورود بخشی از نیاز کشور به کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت و نهادهای دامی و طیور با تخصیص ارز از طریق مرزهای استان، به عنوان مهمترین راهکارها برای رفع مشکلات مرز خوانده شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی در ادامه افزود: درخصوص مشکلات کمبود ناوگان حمل و نقل نیز اقداماتی از جمله صدور مجوز واردات ۱۰۰۰ دستگاه کامیون از طریق منطقه آزاد چابهار و ایجاد مشوق برای فعالیت رانندگان استان و سایر استانها را خواستار شد.

تعداد بازدید : ۱۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید