چهارشنبه / ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۷
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۴۵۸
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دیدار استاندار با مدیر و پرسنل اداره کل دیوان محاسبات استان

استاندار سیستان و بلوچستان به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور در اداره کل دیوان محاسبات استان با مدیر و پرسنل این اداره کل دیدار کرد.

(چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰) ۱۰:۲۷

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی به تشریح مسئولیت خطیر مسئولین در حفظ دستاوردها و ارزش های نظام اسلامی پرداخت و بیان داشت: مسئولین نباید از نظارت و نظارت پذیری، گریزان باشند و دستگاه های نظارتی نیز می بایست مشاوری امین برای مدیران دستگاههای اجرایی باشند.

وی با اشاره به جایگاه دیوان محاسبات در بین دستگاه های نظارتی، از اقدامات دیوان محاسبات استان در همراهی به منظور جذب منابع و عدم برگشت اعتبارات قدردانی کرد و اظهار داشت: نظارت زمانی می تواند موثر و بازدارنده باشد که مدیر در مسئولیت و پست خود مشغول به فعالیت باشد و اقدام دیوان محاسبات در تهیه گزارشات نظارت مستمر دوماهه به مدیران این امکان را می دهد تا قبل از اتمام مهلت قانونی نسبت به اصلاح امور اقدام نمایند.

استاندار به عدم سنخیت حجم فعالیت های دستگاه های اجرایی با تعداد کارکنان و امکانات موجود در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و بیان داشت: هرچند حجم اعتبارات، فعالیت ها و عملکرد دستگاه های اجرایی نسبت به سنوات قبل چندین برابر شده است لیکن امکانات و نیروی انسانی موجود، متناسب با آن رشد نیافته و شیوع بیماری کرونا و عدم حضور بخشی از کارکنان نیز باعث فشار مضاعف بر بدنه ی دولت گردیده است.

وی در ادامه به بیان دستاوردهای دولت در استان سیستان و بلوچستان پرداخت و پیگیری در خصوص افزایش سهم اعتبارات استان، افزایش کیفیت و سرعت اجرای پروژه ها، تسریع در ریل گذاری راه آهن زاهدان- چابهار، افزایش سرمایه گذاری در استان، بازگرداندن (68) کارخانه و واحد تولیدی به چرخه ی تولید، راه اندازی کارخانه تیس، توسعه ی طرح های مرغداری و جوجه کشی، بهره برداری از طرح (46.000) هکتاری دشت سیستان و ... را نشانه هایی از جدیت دولت در رفع محرومیت از استان دانست.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان از تلاش ها و پیگیری های کارکنان دیوان محاسبات استان قدردانی و اقدامات دیوان محاسبات را در راستای اصلاح نظام مالی دستگاه های اجرایی، اثربخش ارزیابی کرد.

همچنین در ابتدای این جلسه مدیرکل دیوان محاسبات استان با بیان اقدامات انجام شده توسط حسابرسان این اداره کل، رسیدگی به موضوعاتی همچون حاشیه نشینی، طرح (46.000) هکتاری دشت سیستان، حقوق معادن دولتی، پسماندهای بیمارستانی، بازارچه های مرزی و ... را به عنوان موضوعات مورد رسیدگی در سال قبل و موضوع ترک فعل مدیران دستگاه های اجرایی را به عنوان یکی از اولویت های رسیدگی دیوان محاسبات بیان کرد.

گفتنی است استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه این دیدار با حضور در محل نمایشگاه دائمی دیوان محاسبات استان از بخشی از دستاوردهای دیوان فناورانه مردم پایه بازدید به عمل آورد.

تعداد بازدید : ۳۰۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید