سه شنبه / ۲۹ تیر ۱۴۰۰ / ۰۶:۴۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۳۴۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

معاون استاندار بر لزوم نظارت بر بازار دام استان در آستانه عید سعید قربان تاکید کرد

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به فرهنگ مردم استان و سنت قربانی دام در روز عید قربان و همچنین شرایط ناپایدار اقتصادی و بضاعت پایین مردم، ضروری است؛ دستگاه‌های متولی و نظارتی در خصوص کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار دام اهتمام جدی داشته باشند.

(سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰) ۰۶:۴۲

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمدهادی مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استاندار در نشست کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ضمن گرامیداشت و تبریک روز عرفه و عید سعید قربان خاطرنشان کرد: فرمانداری ها نیز در هر یک از شهرستانهای تابعه تیم های نظارتی را تشکیل دهند تا کنترل و نظارت لازم در راستای تنظیم بازار دام انجام شود.

وی افزود: عرضه و جابجایی دام ها تا مدت یک هفته پس از روز عید قربان در استان با رعایت نکات بهداشتی و دریافت مجوزهای لازم‌ انجام می شود و خروج هرگونه دام از مرزهای استان به خارج از کشور ممنوع خواهد بود.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با توجه به دستور کار دوم جلسه پیرامون گزارش عملکرد دستگاههای متولی در خصوص سامانه سدف(سامانه درخواست فرآورده های نفتی) بیان داشت: لنج ها و قایق های صیادی بایستی حتما ثبت و پلاک دار شوند.

وی گفت: در حوادث طبیعی از جمله طوفان اخیر شاهد مراجعه خانواده هایی که قایق صیادی آنان مفقود شده بودیم که بدون پلاک بوده و ساماندهی نشده اند.

مرعشی در ادامه در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون واگذاری مجوز احداث جایگاه سوخت به چند واحد مجتمع خدمات رفاهی در استان گفت: واگذاری امتیاز جایگاه سوخت به مجتمع هایی که استاندارد لازم را دارا باشند و متناسب با فرهنگ بومی منطقه احداث شده باشند، پس از ارزیابی دقیق و نظر کارشناسی اعضای کمیسیون انجام می شود.

وی گفت: مجتمع های خدمات رفاهی به نوعی سفیران فرهنگی استان ما هستند و کمیسیون برای کسانی که متناسب با استانداردها و فرهنگ استان، کار خدمات دهی به مسافرین را به درستی انجام دهند، تسهیلگری خواهد کرد.

تعداد بازدید : ۱۶۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید