پنج شنبه / ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۲۰۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از قطعه ۴ باند دوم بزرگراه ترانزیتی زاهدان - زابل بازدید کرد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه استاندار سیستان و بلوچستان از قطعه ۴ باند دوم بزرگراه ترانزیتی زاهدان - زابل که بخشی از بزرگراه چابهار میلک محسوب می‌شود؛ بازدید کرد.

(پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰) ۲۰:۴۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” پیش از ظهر امروز پنجشنبه در این بازدید اظهار داشت: در مجموع یک‌هزار و ۳۶۰ کیلومتر بزرگراه در سطح استان از سمت استان کرمان تا میرجاوه و از چابهار تا میلک مورد نیاز است که از این میزان ۹۰۰کیلومتر مربوط به مسیر چابهار تا میلک بیشتر مورد توجه است.

وی افزود: از کل ۱۳۶۰ کیلومتر بزرگراه ،تاکنون حدود ۴۰۰ کیلومتر ساخته شده و ۳۰۰ کیلومتر در حال احداث و ۶۰۰ کیلومتر باقیمانده است.

استاندار ادامه داد: از مسیر ۹۰۰کیلومتری چابهار- میلک ۲۶۰کیلومتر ساخته شده و ۲۳۰ کیلومتر بزرگراه در حال احداث و ۴۰۰ کیلومتر باقی مانده است.

موهبتی گفت: اعتبارات امسال در حوزه بزرگراهی در طول ۴۰ سال گذشته بی سابقه است و به عدد هزار میلیارد تومان رسیده که توقع ما این است که این اعتبارات در سال‌های آینده برای تکمیل بزرگراه های استان ادامه یابد.

گفتنی است؛ مومنی مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور پس از بازدید از عملیات احداث بزرگراه زاهدان - زابل، عازم پایانه مرزی میلک در شمال استان و در مرز جمهوری اسلامی افغانستان شد.

تکمیل این بزرگراه تاثیر بسزایی در رونق تجارت و ترانزیت و افزایش صادرات و واردات و جابجایی کالا از بندر بین‌المللی چابهار به کشور افغانستان دارد یه طوری که رییس جمهور افغانستان از چابهار به عنوان تنفسگاه افغانستان یاد می‌کند.

تعداد بازدید : ۱۲۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید