جمعه / ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۶:۵۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۱۹۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

بررسی آخرین وضعیت پایانه های مرزی میلک و میرجاوه

در نشستی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندارسیستان و بلوچستان دستگاههای متولی‌، آخرین وضعیت پایانه های مرزی میلک و میرجاوه مورد بررسی قرار گرفت.

(جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰) ۰۶:۵۵

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در این نشست خاطرنشان کرد: با توجه به سفر والی نیمروز در هفته آینده به استان و بازدید از مرز میلک، دستگاههای ذیربط با نظارت فرمانداری آمادگی لازم را برای این سفر داشته باشند.

وی با تاکید بر ایجاد زیرساخت های لازم برای تسهیل در امر تجارت و تجارت و ترانزیت گفت‌: مرز میلک یکی از مرزهای اصلی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه تجارت رسمی ماست.

زنگنه تاکید کرد: یکی از اهداف فعال شدن مرزهای رسمی، ایجاد زمینه معیشت آسان برای ساکنین مناطق مرزی و مرزنشینان کشورمان است و مردم مرزنشین با استفاده از ظرفیت مرز به راحتی بتوانند معیشت کنند و مشغول به کار شوند.

گفتنی است؛ میزان صادرات و ترانزیت کالا از پایانه های مرزی استان در سال ۹۸ سه میلیون و ۸۶۳ هزار تن بوده که این رقم در سال ۹۹ با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی چند ماهه پایانه مرزی میرجاوه کاهش ۲۲ درصدی داشته اما در دو ماهه اول سال ۱۴۰۰ رشد صادرات کالا را داشته ایم.

یادآورمی شود؛ کالاهای صادراتی شامل گاز مایع، بنزین، سیمان، تره بار، گوجه فرنگی و سایر فرآورده‌های لبنی بوده است.

همچنین کالاهای وارداتی شامل برنج، انبه، کنجد و کالاهای ترانزیتی نیز شامل روغن موتور، نارنگی سیب زمینی گندم گوشت برنج و قطعات موتور اتومبیل و ... می باشد.

تعداد بازدید : ۲۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید