چهارشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۵۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۱۴۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

مواد مخدر ابزاری برای به زانو درآوردن کشورهاست

استاندار گفت: امروزه موادمخدر ابزاری در دست قدرت‌های استکباری و سلطه‌جو برای به زانو در آوردن کشورها و ملت‌ها و گسترش آسیب‌های اجتماعی در جوامع مختلف است.

(چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۱:۵۳

احمدعلی موهبتی در نشست شورای هماهنگی و مبارزه با موادمخدر استان اظهارداشت: مساله موادمخدر یکی از معضلاتی است که مقام معظم رهبری همواره روی آن تاکید فراوان دارند به همین سبب در سیستان و بلوچستان در این حوزه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن اقدامات خوبی انجام شده است.

وی افزود: همانطور که در حوزه بیکاری و مهاجرت اقدامات خوبی انجام شده در زمینه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های مواد مخدر نیز باید به دقت اقدام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: مساله موادمخدر را نمی توان به صورت یک وجهی نگاه کرد بلکه باید هنگام مواجهه با این مهم تمامی شقوق مبارزه با مواد مخدر در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۳۰ درصد مواد مخدر تولیدی افغانستان وارد کشور ما می‌شود نشان می‌دهد کارهایی که در حوزه کشفیات انجام داده ایم بسیار موثر واقع شده است.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان ادامه داد: مقرر است تمامی فرمانداران طرح یک خانه در محله را در شهرهای خود شکل دهند به همین مناسبت خانه‌های محله در شهرهای کوچک ممکن است فقط یک یا دو خانه باشد اما در شهری مثل زاهدان ممکن است ده خانه هم کم باشد با اجرای این طرح تقسیم کار انجام گرفته و همچنین دفاتر تسهیل‌گری نیز می‌توانند کمک خوبی باشند.

تعداد بازدید : ۲۱۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید