چهارشنبه / ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۱۴۴
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده

سودجویی غیر قابل قبول در بازار مرغ زنده

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: قیمت عرضه مرغ زنده در بازار غیر منطقی است و سودجویان همچنان در برابر عرضه با قیمت مصوب تنظیم بازار پافشاری می‌کنند.

(چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۷:۱۰

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ جلسه بررسی وضعیت بازار مرغ استان به ریاست زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور نماینده دادستانی و سایر نمایندگان دستگاه‌های ذیربط صبح امروز در استانداری برگزار شد.

ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در این جلسه اظهار داشت: با توجه به تامین بخشی از نیاز بازار مرغ استان از طریق واردات از خراسان جنوبی به صورت زنده و مرغ کشتار روز و عدم همکاری واردکنندگان برای ارائه مرغ به قیمت مصوب، این امر باعث بروز بی ثباتی و نابسامانی در قیمت عرضه مرغ به قیمت مصوب در بازار استان شده است.

وی در واکنش به قیمت غیر منطقی مرغ زنده در بازار افزود: در حال حاضر قیمت مرغ زنده توسط واردکنندگان از استان خراسان جنوبی حتی با احتساب هزینه های ناشی از تردد و حمل غیرمجاز ، نرخ حمل و نقل و دستمزد، منطقی و قانونی نیست و عرضه مرغ زنده علاوه بر غیرقانونی بودن با این قیمت قابل قبول نیست .

معاون استاندار گفت: تلاش‌های زیادی برای نظارت بر وارد کنندگان غیر قانونی مرغ زنده و تحویل مرغ زنده وارداتی به کشتارگاه های استان انجام شده اما این وارد‌کنندگان با ورود غیرقانونی مرغ از مسیرهای نامتعارف از اجرای قانونی سرباز می زنند و مشخص نیست چگونه مرغداری های استان مجاور مرغ خود را زنده فروشی میکنند و کماکان نهاده های دولتی دریافت میکنند لذا مقرر شده نشستی با حضور دادستانی،اتحادیه مرغداران، صمت و جهاد کشاورزی و وارد کنندگان مرغ، برگزار و در خصوص عرضه مرغ به قیمت مصوب تصمیم گیری شود.

زنگنه همچنین عدم تمکین تولید کنندگان مرغ استان برای تحویل مرغ تولیدی به کشتارگاه های سطح استان و تمایل به زنده فروشی مرغ در خارج از چرخه را از مشکلات پیش روی بازار مرغ استان عنوان‌کرد .

وی گفت: بر اساس مصوبات ستاد ملی قرارگاه تنظیم بازار مرغ ، تولید کنندگان مرغ موظفند حداقل ۵۰ درصد از مرغ تولیدی خود را به کشتارگاه های استان عرضه کنند و بر اساس این ابلاغ ملی در صورتی که کمتر از ۵۰ درصد مرغ تولیدی را به کشتارگاه‌ها عرضه کنند نمی توانند در دوره بعدی جوجه ریزی از نهادهای دولتی استفاده کنند.

معاون استاندار تصریح کرد: این در حالی است که تاکنون اکثر مرغداری های استان علیرغم پیگیری ها و تذکرات لازم از تحویل ۵۰ درصد مرغ به کشتارگاه های امتناع داشته اند و هم اکنون سامانه بازارگاه از سطح ملی برای تمام مرغداری های استان بسته شده و امکان جوجه ریزی با نهاده دولتی در حال حاضر وجود ندارد که در حال رایزنی در سطح ملی برای رفع این مشکل در این مرحله با اخذ تعهد از مرغداری ها برای تحویل مرغ تولیدی در دوره بعد هستیم.

تعداد بازدید : ۲۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید