جمعه / ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۳
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۱۰۵
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون سیاسی اجتماعی استاندار:

رقابت‌های بین‌المللی کشتی در چابهار با بهبودی شرایط کرونابرگزار می‌شود

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: چهل‌ویکمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی به میزبانی چابهار باید در ۲ هفته باقی‌مانده ارزیابی شود که شرایط شیوع کرونا اگر رو به بهبودی باشد این رقابت‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود.

(جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۱:۴۳

ابوذر کوثری روز پنجشنبه در نشست شورای تربیت بدنی و ورزش سیستان و بلوچستان گفت: مقوله ورزش امری هست که تمامی بخش‌های دولتی، ادارات، دستگاه‌ها و بخش‌های خصوصی همه به آن می‌پردازند و امری بسیار مهم بوده از اینرو لازم بوده که در یک شورا و کارگروه همه امور مرتبط به این مقوله و کارهای عمومی که با سلامت همگان در ارتباط است در آن بررسی شود.

وی افزود: ورزش امروز یک عمل ارزشی بوده و این ورزش به مثابه یک ارزش و فرهنگ است که نشان می‌دهد برای توسعه ورزش صرفا نباید ساخت و ساز و زمین ایجاد کنیم بلکه  باید  فرهنگ لازم در این موضوع  باید نهادینه شود.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ورزش به مثابه سلامت جامعه بوده زیرا طبق گزارشات ۵۰ درصد از بیماری‌ها به خاطر کم‌تحرکی‌ها اتفاق می‌افتد و رفتار پیشگیرانه بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در مورد ورزش و آموزش در این رابطه در مدارس باید انجام شود گفت: در ورزش سیستان و بلوچستان،۲ بعد ورزش همگانی و دیگری قهرمانی است که ما نباید یک بعد را برجسته کنیم هر چند ورزش همگانی خیلی مهم است و مهمترین نقطه قوت ما در استان در بحث همین ورزش‌های همگانی بوده اما باید توجه کنیم که هر ۲ بعد بسیار دارای اهمیت  و باید به هر دوی این بعدها پرداخته شود.

کوثری بیان کرد: چهل‌ویکمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی که به میزبانی چابهار برگزار خواهد شد صرفاً یک رقابت ورزشی تنها نیست بلکه بازتاب خبری آن نیز به اندازه این رقابت‌ها دارای اهمیت بوده و ورزشکاران را ترغیب می‌کند که به این سمت و سو پیش و باعث گسترده شدن این ورزش در استان می‌شود.

 به گزارش ایرنا پیشتر سایت فدراسیون کشتی اعلام کرده که چهل‌ویکمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد و فرنگی با همکاری هیات کشتی سیستان و بلوچستان روزهای ۲۷تا ۳۱ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در شهر چابهار برگزار خواهد شد.

تعداد بازدید : ۷۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید