یکشنبه / ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۵
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۰۷۱
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار سیستان و بلوچستان:

شاخص های توسعه ای استان ارتقاء یافته است

استاندار: تلاشهای زیادی برای ارتقاء شاخص های توسعه ای استان در دولت تدبیر و امید انجام گرفته است.

(یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰) ۱۳:۲۵

به گزارش روابط عمومی استانداری ؛ استاندار سیستان و بلوچستان در مصاحبه با خبرنگاران به مقایسه شاخص‌های توسعه ای استان پرداخت و گفت:استان در بیشتر شاخص ها در مقایسه با سایر استانها در رده‌های آخر قرار دارد اما تلاش‌های زیادی برای ارتقای شاخص ها در سال‌های اخیر و جبران این عقب ماندگی انجام شده است ولی تا رسیدن به مطلوب فاصله زیادی داریم.

موهبتی گفت: وضعیت بزرگراههای استان در ابتدای دولت یازدهم ۱۷۷ کیلومتر و معادل ۰/۸۷ درصد از کل راههای استان بوده است که هم اکنون این میزان به ۳۳۴ کیلومتر معادل ۱.۴ درصد از کل راههای استان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: راه های اصلی در استان نیز در ابتدای دولت یازدهم هزار و ۷۰۵ کیلومتر بوده که این رقم به هزار و ۸۳۵ کیلومتر افزایش یافته است.

استاندار خاطرنشان کرد: جمع کل راههای روستایی آسفالته نیز در سال ۹۲ چهار هزار و ۸۰۰ کیلومتر معادل ۲۸ درصد از کل راههای استان بوده که هزار و ۱۵۰ کیلومتر در این دولت راه آسفالته ایجاد شده و این رقم به ۵ هزار و ۹۵۰ کیلومتر ارتقا یافته است.

وی افزود: راه آهن چابهار- زابل- میلک نیز به عنوان یک مگا پروژه به طول ۷۳۰ کیلومتر در ۸ قطعه در دولت تدبیر و امید آغاز شد و هم اکنون با صرف اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان به ۴۸/۶۳درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

موهبتی بیان داشت : برای اجرای این پروژه بزرگ ۳۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی اعتبار اختصاص یافته است.

نماینده عالی دولت در استان گفت: وضعیت بندر شهید بهشتی نیز در قبل از دولت تدبیر و امید دو و نیم میلیون تن ظرفیت بود که با صرف ۷۰۰ میلیون یورو در حال حاضر به هشت و نیم میلیون ارتقا یافته است.

وی ادامه داد: باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان نیز به طول ۴۲۶۵ متر و عرض ۶۰ متر در سال ۹۳ آغاز و با صرف اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ به بهره‌برداری رسید.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: عملیات تطویل باند فرودگاه سراوان نیز به طول ۲۱۶۵ متر نیز در حال اجراست.

تعداد بازدید : ۱۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید