پنج شنبه / ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ / ۰۱:۳۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۰۶۳
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار سیستان و بلوچستان:

انتقال آب از دریای عمان ضامن اجرای پروژه‌های بزرگ است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: طرح انتقال آب از دریای عمان حیاتی‌ترین طرح در استان بوده زیرا طرح‌های گوناگون و بزرگی در منطقه وجود دارد که اگر اصلی‌ترین منبع حیات یعنی آب نباشد تمام آن‌ها با چالش جدی مواجه خواهند بود.

(پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰) ۰۱:۳۲

منصور بیجار روز چهارشنبه در نشست بررسی طرح انتقال آب از دریای عمان اظهارداشت: آنچه مورد تاکید و بسیار مهم بوده این است که کار خط انتقال آب از دریای عمان هرچه سریع‌تر شروع شود زیرا با توجه به اینکه این موضوع اعلام عمومی ‌شده و با وجود شرایطی که در سیستان و بلوچستان وجود دارد افکار عمومی و مردم خواهان اجرا شدن آن هستند.

 وی با اشاره به اینکه با توجه به مصوبات این نشست از اول اردیبهشت عملیات اجرایی انتقال آب از دریای عمان را شاهد باشیم تا امیدی برای مردم سیستان و بلوچستان در موضوع تامین آب آشامیدنی باشد افزود: انتقال آب از دریای عمان را مردم به عنوان آب آشامیدنی می‌شناسند و وزنه  این آب در این استان سنگین‌تر است از این رو می‌طلبد که همگان برای اجرایی‌شدنش کمک کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طبق صحبت‌های وزیر نیرو با استاندار حمایت از طرح انتقال آب از دریای عمان انجام خواهد شد خاطرنشان کرد: در رابطه با موضوع خرید تضمینی در آخرین نشستی که در کمیسیون عمران مجلس بود شرکت مهندسی آب و فاضلاب از شرکت تابش درخواست ارزیابی برای قیمت تمام شده کرد که این موضوع  نیز پیگیری خواهد شد. 

بنا براین گزارش، طرح انتقال آب و نمک زدایی آب دریای عمان کار بزرگی محسوب می‌شود که توسط دولت تدبیر و امید آغاز و آرزوی دیرینه مردم منطقه محقق می‌شود که انتقال آب از دریای عمان در چهار مرحله انجام و زمینه توسعه معادن سیستان و بلوچستان را فراهم و به توسعه این استان پهناور کمک خواهد کرد.

تعداد بازدید : ۱۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید