دوشنبه / ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ / ۱۷:۲۲
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۰۵۷
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

سرانه بهره‌مندی سیستان وبلوچستان از کالای تنظیم بازار باید افزایش یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرانه بهره‌مندی مردم این استان از کالاهای تنظیم بازار نسبت به سایر استانها کمتر بوده و باید این سرانه افزایش یابد تا حداقل در بین ۴۰ درصد جمعیت منطقه توزیع شود.

(دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰) ۱۷:۲۲

ماندانا زنگنه شامگاه یکشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: تمامی اقدامات با همت مدیران و همدلی و هماهنگی که در استان به وجود آمد با وجود شرایط سختی که در فضای اقتصادی کشور و منطقه وجود داشت اجرا شده است.

وی با اشاره به گزارش اقداماتی که در سال گذشته انجام و درخواست‌هایی مشخص که در سال جدید وجود دارد افزود: در ارتباط با روابط با افغانستان و پاکستان اقداماتی خوب انجام و با توجه به مصوبه ۲۶ اسفند سال گذشته که سیستان و بلوچستان موفق به انجام آن شد خیلی مشکل حادی در حوزه تجارت خارجی نداریم و می‌توانیم مباحث مربوط به واردات و صادرات در منطقه و تراز تجاری را با این مصوبه دنبال کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت راه‌اندازی ایکس‌ری در مرزهای استان گفت: مهمترین مرزها میلک بوده که ۲ سال است به طور مشخص پیگیر ایکس‌ری و نصب آن در این مرز هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بحث قرارداد ساخت پل دوم بر روی رودخانه هیرمند در میلک امضا شد و من خواهش دارم قبل از اینکه تغییرات ایجاد و کار تحت شعاع قرار گیرد و با وجود اینکه این موضوع در ابعاد ملی اجرا می‌شود در رابطه با اجرای این پل که درخواست سیستان و بلوچستان بوده و برای سهولت ترددهاست پیگیری لازم انجام شود.

زنگنه با بیان اینکه مرز گمشاد در شمال سیستان و بلوچستان در کارگروه ویژه مرزها مصوب شده و باید وزارت خارجه حضور فعال داشته و با طرف افغانستانی مذاکره و تاییدیه آن را بگیرید افزود: در ارتباط با کشور پاکستان و توافقاتی که با آنان کردیم به جاهای خوبی رسیدیم اما یک توافق در ریمدان با آنان شد که افتتاح پیشین بود و قرار شد۲ ماه این کار انجام شود اما هم‌اینک این اتفاق نیفتاده است.

وی تاکید کرد: در ارتباط با موضوع سرمایه‌گذاری و تسهیلات با وجود رکود در همه حوزه‌ها رشد داشتیم و خواهش داریم یک آغاز بر مصوبه توسعه استان‌های شرق و غرب؛ زده و این مصوبه عملیاتی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: در مورد تنظیم بازار تلاش و کار خوبی در استان انجام شده و تقریبا مشکلی وجود ندارد و در مورد مرغ به توافق با خراسان‌جنوبی رسیده‌ایم و در تامین آن مشکلی نداریم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: نمایندگان دوره یازدهم مجلس با انجام اقدامات تخصصی مجلس را از حالت سنتی گذشته که نمایندگان تنها قانون‌گذار بودند خارج و آن را احیا کردند.

فداحسین مالکی با اشاره به اینکه در گذشته همه بر این باور بودند که مجلس قانون‌گذار بوده اما مهمترین وظیفه آن نظارت است افزود: مهمترین اقدام در مجلس در جهت اینکه افزایش ابزار نظارت بوده و مهمترین عضو این زمینه فراکسیون مرزنشینان است.

وی با اشاره به اینکه نخستین کاری که ما کردیم این بود که قوانین زائد و دست و پا گیر مدیران اجرایی و دولت احصا شود خاطرنشان کرد: تمام هم و غم ما رفع موانع بوده چون اگر موانع وجود داشته باشد نوعی خودتحریمی است.

تعداد بازدید : ۱۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید