استاندار: سفرهای رییس جمهور و هیئت دولت ، برکات زیادی را برای سیستان و بلوچستان به ارمغان داشته است

استاندار: سفرهای رییس جمهور و هیئت دولت ، برکات زیادی را برای سیستان و بلوچستان به ارمغان داشته است

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه سفرهای رییس جمهور و هیئت دولت آثار و برکات زیادی را برای این استان به ارمغان آورده است اعلام کرد : در دور سوم سفر با مصوبات جدید و بسیار مهم پیش بینی شده ، توسعه این خطه از میهن اسلامی مان به معنای واقعی کلید خواهد خورد .

مهندس علی محمد آزاد روز یکشنبه در جلسه ای با حضور معاونان ، فرمانداران و مدیران حوزه استانداری گفت : در سومین سفر رییس جمهور محبوب و مردمی مان افق جدیدی برای توسعه و پیشرفت سیستان و بلوچستان ترسیم خواهد شد بطوریکه این استان واژه " محرومیت " را برای همیشه تاریخ پشت سر خواهد گذاشت .

وی اجرای عظیم ترین و زیربناترین پروژه های همچون راه آهن ، گازرسانی ، سد سازی ،‌جاده های ترانزیتی ، بنادر تجاری و صیادی ، برق رسانی ،‌آبرسانی ، بهداشت و درمان ، حذف مدارس کپری ، توسعه فرودگاه ها ، بازارچه های مشترک مرزی ، شهرکهای صنعتی و نیز تاسیس دانشگاه ها و مراکز علمی و مدارس شبانه روزی تجمیعی روستایی را از جمله مصوبات دورهای اول و دوم دولت مهرورز و عدالت گستر دکتر احمدی نژاد در سیستان وبلوچستان عنوان کرد .

نماینده عالی دولت همچنین از اجرایی شدن 98 درصد مصوبات دور اول و 88 درصد مصوبات دور دوم سفر هیئت محترم دولت در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود : 61 درصد پروژه های مصوب دور دوم سفر ،‌در استان به بهره برداری رسیده است .

مهندس علی محمد آزاد با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری و شخص رییس جمهور ، عنایت ویژه ای به مردم مهمان نواز و ولایت مدار سیستان و بلوچستان دارند تصریح کرد : رییس جمهور برای جهش توسعه اقتصادی استان ، در سالجاری بیشترین بودجه را به این منطقه اختصاص داده که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود : سیستان وبلوچستان به همت مدیران دستگاه های اجرایی ، به لحاظ اشتغالزایی جزو پنج استان برتر کشور است بطوریکه ، علاوه بر تحقق سهم 36 هزار نفر اشتغال ،‌ در سال گذشته این رقم را به 42 هزار شغل پایدار و انجام شده ، افزایش داد .

استاندار همچنین اعلام کرد : در بخش مسکن مهر نیز جزو استانهای پیش تاز کشور هستیم ، بطوریکه در سال گذشته علاوه بر تحویل 4 هزارو 500 واحد مسکونی به متقاضیان واجد الشرایط ، عملیات احداث 2 هزار واحد مسکونی دیگر نیز به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است .

 

۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۲۰:۴۳