معاون امنیتی و انتظامی استانداری:

استان در وضعیت خطرناک شیوع کرونا قرار دارد

استان در وضعیت خطرناک شیوع کرونا قرار دارد
معاون امنیتی و انتظامی استانداری گفت:استان سیستان و بلوچستان در وضعیت خطرناک شیوع کرونا قرار دارد و میزان شیوع این بیماری از میانگین کشوری بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ محمدهادی مرعشی معاون امنیتی و انتطامی استانداری، روز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا اظهارداشت: در سیستان و بلوچستان با وضعیت نسبتا خطرناک از جهت شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه در شهرستان ایرانشهر یک فوتی کرونا مثبت هندی داشته‌ایم افزود: به تمامی فرمانداران در سراسر سیستان و بلوچستان تکلیف شده  پیگیری‌های جدی در حوزه کنترل شیوع ویروس کرونا و مبارزه با آن را داشته باشند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: اقدامات سلبی برای مبارزه با ویروس کرونا در سراسر استان از روز چهارشنبه هفته گذشته آغاز شده و تا زمانی که استان به وضعیت عادی برسد ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد:تا مردم رعایت نکنند هر امکاناتی هم که ما برای مقابله با شیوع کرونا بسیج کنیم قطعا نتیجه مثبتی حاصل نخواهد شد و عاجزانه از مردم، ائمه جمعه و جماعات در خواست می‌شود این موضوع را جدی گیرند و رعایت کنند.

مرعشی بیان کرد:نظارت بر رعایت پروتکل ها در حوزه اصناف و دستگاه‌های اداری باید جدی‌تر انجام شود و بدین منظور به سمت تذکر و پلمب اصناف متخلف و هشدار جدی به مدیرانی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را  در محدوده ادارات رعایت نمی‌کنند رفته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد:هم‌اینک وضعیت بیمارستان‌ها و تخت‌های که آماده کرده بودیم پر شده و متاسفانه مجبور شدیم بخش‌هایی که به سایر بیماری‌ها نیز در این بیمارستان‌ها تعلق داشته برای کرونا جدا کنند.

مرعشی گفت: تردد در مرزهای رسمی این استان برای مقابله با ویروس کرونا باید به حداقل کاهش پیدا کند و ترددهای غیرمجاز نیز به شدت کنترل می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: ویروس کرونا هندی اگر در استان توسعه پیدا کند سطح کشور را فرا خواهد گرفت همچنان که استان‌های همجوار ما هم درگیر شده اند و این مهم شوخی‌بردار نیست.

وی با بیان اینکه مردم برگزاری مراسمات را به تاخیر بیاندازند، بیان کرد: همچنان تردد خودروها  از ۱۰ شب تا سه صبح ممنوع است و افراد متخلف مشمول جریمه می‌شوند.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان؛ با افزوده شدن یک هزار و ۱۰۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در سیستان و بلوچستان طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان این ویروس در استان به ۵۰ هزار و ۹۰۳ نفر رسید.

محمد هاشمی‌شهری با بیان اینکه ۴۴۲ بیمار حاد تنفسی و ۲۶۵ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان تحت درمان قرار دارند افزود: مردم در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می‌روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه در۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار مثبت کرونا فوت کردند و این دلیل‌اش این است که گروهی با تاخیر و بدحال به بیمارستان می‌آیند.

هاشمی خاطرنشان کرد: ۱۵ مورد از فوتی‌های امروز کرونا مربوط به محدوده جغرافیایی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان،۲ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و ۲ مورد مربوط به دانشگاه علوم پزشکی زابل است.

وی اظهارداشت: امیدواریم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی چه در صنوف و چه در ادارات و با همکاری همدیگر بتوانیم جلوی زنجیره انتقال ویروس کرونا را در سراسر سیستان و بلوچستان بگیریم.

۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۳۷
تاریخ ویرایش خبر : ۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۳۷