استاندار سیستان و بلوچستان:

محدودیت تردد بین شهری و برون استانی در ایام پیش رو اعمال شود.

محدودیت تردد بین شهری و برون استانی در ایام پیش رو اعمال شود.
استاندار گفت: با توجه به تعطیلات عید فطر، محدودیت ترددهای بین شهری و برون استانی در این ایام باید اعمال شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری احمدعلی موهبتی استاندار صبح امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا گفت: با توجه به تعطیلات ایام عید فطر و ترددها، احتمال اوجگیری شیوع ویروس کرونا بعد از ماه مبارک رمضان وجود دارد لذا باید محدودیت ترددها در بین شهرهای استان و همچنین ورود و خروج از استان اعمال شود.

وی تاکید کرد: از روز سه شنبه تا روز شنبه این محدودیت ها اعمال خواهد شد.

استاندار گفت : جهش های متعددی در حوزه ویروس کرونا رخ داده اما آنچه در مواجهه با همه اینها لازم است رعایت دو اصل مهم مسایل بهداشتی و رعایت فاصله گذاری برای مقابله با همه انواع این ویروس است.

موهبتی افزود: در حوزه ادارات در ایامی که در شرایط وضعیت نارنجی و زرد هستیم طرح دورکاری اعمال می شود اما این نباید به معنای تعطیلی باشد و دورکاری و حضور همکاران با رعایت پروتکل ها و با نظر مدیر مجموعه باید انجام شود و در این بین نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی با حضور در ادارات بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این جلسه از واکسیناسیون ۷۷ درصدی کادر درمان خبر داد و افزود: علاوه بر این ۷۹% کادر اورژانس ۱۱۵ نیز تا کنون واکسیناسیون شده اند.

وی ادامه داد: تاکنون ۲۱ درصد از بیماران خاص نیز واکسینه شدند اما این آمار کمی است که دلیل آن عدم استقبال این طیف برای انجام واکسیناسیون است.

هاشمی گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال نیز از هفته قبل آغاز شده و با استفاده از ظرفیت ۳ سالن از فردا در شهر زاهدان ادامه خواهد یافت.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۳۳
تاریخ ویرایش خبر : ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۷:۳۳