معاون امنیتی و انتظامی استانداری:

خطراوج‌گیری ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان بعد از تعطیلات وجود دارد

خطراوج‌گیری ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان بعد از تعطیلات وجود دارد
معاون امنیتی و انتظامی استانداری گفت: با توجه به افزایش ویروس جهش‌یافته کرونا و افزایش سرعت همه گیری آن احتمال رخداد پیک بیماری در مقطع بعد از تعطیلات در استان زیاد است.

به گزارش روابط عمومی استانداری ؛محمدهادی مرعشی روز شنبه در نشست ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا اظهارداشت: هیچ مراسم ملی از سوی میراث فرهنگی و گردشگری در سطح استان برگزار نخواهد شد.

وی گفت: با توجه به افزایش رفت و آمدها در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین در مسیر منتهی به کوه خواجه سیستان، شورای تامین شهرستان باید تدابیر لازم را اتخاذ کند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری افزود: تجربه نشان داده که تجمع جمعیت در روز ۱۳ نوروز در این کوه خواهد بود به همین سبب باید نظارت ها و کنترل ها در این محدوده و سایر نقاط و مراکز تجمع مردم در شهرستان‌های استان افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در ترمینال زاهدان فرمانداری این شهر به همراه شهرداری، سازمان حمل و نقل و معاونت عمرانی نیز این موضوع را پیگیری و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

مرعشی با بیان اینکه پلیس راه خودروهایی که رعایت پروتکل‌های بهداشتی نمی‌کنند را جریمه و از ادامه مسیرشان جلوگیری کند ادامه داد: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صفوف توزیع مرغ باید برای افزایش مکان‌های توزیع آن اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه همه فرمانداران سیستان و بلوچستان موضوع نظارت‌ها را به صورت جدی در دستور کار قراردهند بیان کرد: گزارشی از تعداد بازدیدهای انجام شده و جریمه‌ها به ستاد ارائه شود.

معاون استاندار با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازار چهارراه رسولی زاهدان گفت: از آنجایی که بازار چهارراه رسولی زاهدان پیشانی استان محسوب می شود ضروریست شهرداری و ستاد شهرستانی زاهدان در موضوع سد معبر، رعایت پروتکل های بهداشتی و سایر موارد به صورت ویژه نظارت و پیگیری کنند و تذکرات و آموزش های لازم را ارائه دهند.

۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۵۲
تاریخ ویرایش خبر : ۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۹:۵۲