استاندار :

در موضوع ویروس کرونا پیش‌نگری مقدم بر پیشگیری و آن نیز مقدم بر درمان است

در موضوع ویروس کرونا پیش‌نگری مقدم بر پیشگیری و آن نیز مقدم بر درمان است
استاندارگفت: در موضوع ویروس کرونا پیش‌نگری مقدم بر پیشگیری و آن نیز مقدم بر درمان است زیرا اگر موج این ویروس به استان برسد شرایط بهداشت و درمان خوب نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی روز شنبه در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: رعایت پروتکل‌ های بهداشتی، فاصله‌گذاری صحیح اجتماعی و دستورالعمل‌های مقابله با این ویروس امری ضروری در سیستان و بلوچستان بوده و در تمامی مکان‌ها باید رعایت شود.

وی افزود: در حوزه برپایی نمازهای جمعه رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت بوده و باید فاصله‌گذاری اجتماعی دراین مکان‌ها بخوبی رعایت شود.

‌استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه عادی‌انگاری و برخورد سهل انگارانه با ویروس کرونا بویژه در شرایط کنونی سیستان و بلوچستان بسیار خطرناک است بر کنترل بیشتر مرزها تاکید کرد و ادامه داد: تردد از مرزهای پاکستان و افغانستان به ایران تقریباً براساس آمار رسمی در ریمدان، پیشین، جالق، کوهک، میرجاوه، میلک و گمشاد بیش از یک هزار کامیون در روز با جمعیتی حدود۲ هزار نفر است که با این حجم از تردد در بازارچه‌ها کنترل خوب انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۶ گذر مرزی رسمی وجود دارد خاطرنشان کرد: ۶ هزار نفر معمولاً از این گذرها تردد می‌کنند که در این مکان‌ها نیز کنترل لازم از نظر ویروس کرونا انجام نمی‌شود.

موهبتی با اشاره به اینکه در نقاط دیگری از مرزهای سیستان و بلوچستان امکان کنترل ویروس کرونا نیست تصریح کرد: در گلوگاه‌های منتهی به مرز باید کنترل‌های لازم انجام شود.

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۵۴
تاریخ ویرایش خبر : ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۵۳