هشدار استاندار سیستان و بلوچستان درباره موج جدید کرونا

هشدار استاندار سیستان و بلوچستان درباره موج جدید کرونا
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موج جدید کرونا در راه است، مردم پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند
به گزارش روابط‌عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی "استاندار" در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا که به ریاست دکتر روحانی رئیس‌جمهور و با حضور ویدیوکنفرانسی استانداران سراسر کشور صبح امروز "شنبه" برگزار شد؛ با بیان اینکه بیش از ۵۰درصد مردم پروتکل های بهداشتی را در اماکن عمومی و بازار ها رعایت نمی‌کنند؛ اظهار داشت: در صورتی که شب‌نشینی‌ها، مسافرت‌ها و ترددهای غیرضروری ادامه داشته باشد، طی هفته‌های آینده به ویژه در تعطیلات نوروز شاهد موج جدید کرونا در استان خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان نباید اجازه دهند که بیماری کرونا در جامعه به عادی انگاری تبدیل شود؛ تصریح کرد: باید تذکرات بهداشتی و دستورالعمل های پیشگیرانه بیماری کرونا به صورت مستمر به مردم یادآوری شود و این موضوع فرهنگ سازی گردد.

رئیس ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا به شناسایی چندین مورد ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در صورتی که ترددها، مسافرت ها و کنترل های بهداشتی با دقت رعایت نشود، احتمال شیوع گسترده این ویروس جهش یافته و خطرناک در استان متصور است.

موهبتی بیان داشت: کادر بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی باید از هم اکنون آمادگی برای مدیریت موج جدید کرونا را داشته باشند.

معاون مدیرکل مدیریت بحران استان هم در این جلسه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته فقط ۳ مورد شناسایی ابتلا به بیماری کرونا در استان شناسایی شده است که از این تعداد ١ مورد مربوط به حوزه دانشگاه‌علوم‌پزشکی‌زاهدان و ۲مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر می باشد و یک مورد هم فوتی در حوزه زاهدان گزارش شده است.

روح الله سرگزی ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان تاکنون ۲۷ هزار و ٦٨٤ مورد مثبت شناسایی شده است که ۷۱ درصد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، ۱۲درصد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی زابل و ١٧ درصد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است و از این تعداد یکهزار و ۱۶۳ نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در ادامه این جلسه از آمادگی بیمارستانها و مراکز درمانی استان برای بستری ۵۰۰ نفر بیمار مبتلا به بیماری کرونا در استان خبر داد.

دکتر هاشمی شهری گفت: به رغم زیرساخت‌های ضعیف حوزه بهداشت و درمان در استان، با تمهیدات پیش‌بینی شده، برای پذیرش بیش از ۲۰۰ بیمار بدحال کرونایی در بخش‌های آی‌سی‌یو استان آمادگی داریم.
@ostansb
https://t.me/ostansb/11696
۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۳۷
تاریخ ویرایش خبر : ۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۳۶